אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שיגורים מעזה לאשדוד ולמרכז, הופעלה כיפת ברזל; צה"ל תקף ברצועה צילום: רויטרס

שיגורים מעזה לאשדוד ולמרכז, הופעלה כיפת ברזל; צה"ל תקף ברצועה

על רקע הכוננות סביב יום השנה לחיסול בכיר בג'יהאד, במקביל לסערת ברקים ברצועה, סביב 2:00 נשמעה אזעקה באזור אשדוד ובפלמחים - ופיצוץ עז נשמע ביישובים בגוש דן. כיפת ברזל הופעלה, הרקטות ככל הנראה התפוצצו בשטחים פתוחים. רסיסי מיירט אותרו בבת ים. צה"ל תקף ברצועה בתגובה

15.11.2020, 06:53 | ynet
לילה של התחממות סביב עזה שהדיו מגיעים גם למרכז ישראל: שתי רקטות נורו הלילה (בין שבת לראשון) מרצועת עזה לשטח ישראל, וככל הנראה נפלו בשטחים פתוחים. מערכת כיפת ברזל הופעלה. לא ידוע על נפגעים. רסיסי טיל מיירט נפלו באזור הטיילת בבת ים. בתגובה, מטוסי קרב וטנקים של צה"ל תקפו מטרות של חמאס ברצועה.

 

בשעה 1:45 נורו לפחות שתי רקטות מרצועת עזה ונפלו בשטח פתוח. סוללת כיפת ברזל באשקלון הופעלה, אך לא ברור אם יירטה רקטות. פיצוצים נשמעו היטב בעיר.

 

ב-02:03 נשמעו אזעקות באזור התעשייה הצפוני באשדוד ובקיבוץ פלמחים שמדרום לראשון לציון. הדי פיצוצים נשמעו באשדוד ובדרום גוש דן, מרחב ראשון לציון, חולון ויפו. מערכת "כיפת ברזל" שיגרה שני טילים מיירטים והדי פיצוצים נשמעו באזורים נרחבים בגוש דן.

 

מדובר צה"ל נמסר כי "זוהו שני שיגורים משטח רצועת עזה לשטח ישראל. שיגור אחד אשר לא הפעיל התרעה במרחב העיר אשדוד בהיעדר צורך ושיגור נוסף שבעקבותיו הופעלו התרעות בעיר אשדוד ובמרחב השפלה". הירי מהרצועה החל במקביל לתחילתה של סופת ברקים ורעמים בצפון הרצועה, וייתכן שמדובר בתזמון מכוון במטרה להטעות את ישראל.

 

ראש העיר בת ים עדכן בסרטון בעמוד הפייסבוק שלו כי רסיסי טיל מיירט של כיפת ברזל נפלו ברחובות סמוכים לטיילת ובאזור החוף.

 

לפנות בוקר תקף צה"ל בתגובה מטרות של חמאס ברצועת עזה. מדובר צה"ל נמסר כי מטוסי קרב, מסוקי קרב וטנקים תקפו תשתית תת קרקעית ועמדות צבאיות של ארגון הטרור. "צה"ל מקיים הערכת מצב שוטפת ופועל בתקיפות ונחישות כנגד כל ניסיון לפעילות טרור כנגד אזרחי מדינת ישראל והפרת ריבונותה", נמסר.

צה"ל נערך לאפשרות של ירי למרכז הארץ לקראת יום השנה לחיסולו של בכיר הג'יהאד בהא אבו אל-עטא שצוין ביום חמישי ופרס סוללת כיפת ברזל בגוש דן בשבוע האחרון.

 

 

שיגור כיפת ברזל, צילום: רויטרס שיגור כיפת ברזל | צילום: רויטרס שיגור כיפת ברזל, צילום: רויטרס

 

הכוננות הביטחונית המוגברת הורגשה מהשבוע שעבר בנתב"ג, ותנועת המטוסים בנמל הוסטה. בעקבות השינוי, המטוסים ממריאים מכיוון צפון מעל יישובי השומרון, השרון ונתניה. המטוסים נוחתים גם הם צפונית לתל אביב, וחולפים מעל היישובים געש, מנשה, כפר קאסם ופתח תקווה.

 

בהא אבו אל-עטא חוסל ב-12 בנובמבר בשנה שעברה, בתקיפה לילית שפתחה את מבצע "חגורה שחורה". אל-עטא, שהיה מפקד החטיבה הצפונית של הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי, נחשב למי שהתנהלותו הייתה אלימה ובלתי מרוסנת אפילו ביחס לארגון הקיצוני שבו הוא פעל. גם בימים האחרונים שלפני החיסול הוא פעל לבצע פיגועים נגד ישראל, ובהם ירי צלפים, שיגור רחפנים וירי מאות רקטות.

לאחר החיסול הגדיר צה"ל את אל-עטא כ"פצצה מתקתקת". צה"ל מסר אז כי הוא חוסל בפעולה "כירורגית מאוד", במטרה לא לפגוע באזרחים. "השפעתו הצבאית הייתה על כל הרצועה ולא רק על צפונה", אמרו בצבא.

תגיות