אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תם הסכסוך המשפטי: עסקת השנה בסקטור הקניונים העולמי יוצאת לפועל צילום: רויטרס

תם הסכסוך המשפטי: עסקת השנה בסקטור הקניונים העולמי יוצאת לפועל

חמישה חודשים לאחר הודעת ענקית הקניונים סיימון פרופרטי על ביטול עסקת הרכישה של טאובמן בשל מגיפת הקורונה, הגיעו הצדדים לפשרה: המיזוג יתבצע לפי מחיר של 43 דולר למניית טאובמן, מול 52.50 דולר למניה בעסקה המקורית, קיצוץ של 18% בתמורה; שווי העסקה ירד מ-3.6 מיליארד דולר ל-2.95 מיליארד דולר

16.11.2020, 08:37 | שירות כלכליסט
תם הסכסוך המשפטי, ועסקת השנה בתחום הקניונים תצא לפועל – לאחר שחברת מרכזי הקניות היוקרתיים טאובמן Taubman Centers הסכימה להתפשר על המחיר (כאן הקניון של הקבוצה בבברלי הילס, קליפורניה).

קראו עוד בכלכליסט

סיימון פרופרטי (Simon Property), חברת מרכזי הקניות הגדולה בארה"ב, תרכוש את המתחרה טאובמן, לפי מחיר של 43 דולר למניה – נמוך ב-18% מסכום העסקה המקורי, שעמד על 52.50 דולר למניה. מניית טאובמן ננעלה בשישי במחיר של 39.48 דולר למניה.

הסכם המיזוג המקורי בין שתי החברות נחתם בחודש פברואר, ובמסגרתו רוכשת סיימון 26 קניונים המיועדים לשוק היוקרה (חלקם באסיה) – שווי הבעסקה שעמד בשעתו על 3.6 מיליארד דולר יר ל-2.95 מיליאדר דולר.

ואולם בחודש יוני הודיעה סיימון על ביטול העסקה, בין היתר בנימוק שלמרות הפגיעה הקשה בשוק היוקרה המאפיין את הקניונים של טאובמן, היא לא ביצעה את הפעולות הנדרשות בנכסים שלה, כולל קיצוץ מתבקש בהוצאות התפעוליות. הודעת הביטול הובילה מיידית את שני הצדדים לבית המשפט – עתה הודיעו החברות, במסגרת ההסכם המעודכן, ששתי התביעות נמשכו חזרה – המיזוג אמור לצאת לפועל בתחילת 2021.

ההסכם המעודכן חוסך לסיימון פרופרטי 800 מיליון דולר וכחלק מתנאיו החברה הנרכשת התחייבה לא לחלק דיבידנד עד למרץ 2021. יתר תנאי העסקה נותרו ללא שינוי – סיימון תחזיק 80% ממניות טאובמן שתרכוש מהמשפחה המייסדת ומבעלי מניות נוספים - ומשפחת טאובמן שמוכרת בעסקה שליש מאחזקותיה תישאר לאחר השלמתה עם 20% ממניות טאובמן.

ההתרחבות של סיימון פרופרטי בתקופה מאתגרת זו  זו לא מסתיימת בעסקת טאובמן. רק בשבוע שעבר אישר בית המשפט את מכירת רשת מייסי'ס שנכנסה להליך פשיטת רגל לנושות הגדולות שלה, סיימון פרופרטי וברוקפילד פרופרטי (Brookfield Property), שיקבלו בעלות על רוב אתרי מייסי'ס, שתיכנס לתוכנית התייעלות, מורת 800 מיליון דולר.

 

סיימון פרופרטי , צילום: רויטרס סיימון פרופרטי | צילום: רויטרס סיימון פרופרטי , צילום: רויטרס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות