אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי חברי הכנסת: גם שכר הנשיא, רה"מ והשרים יוקפא ב-2021 צילום: אלכס קולומויסקי, יואב דודקביץ

אחרי חברי הכנסת: גם שכר הנשיא, רה"מ והשרים יוקפא ב-2021

כך החליטה ועדת הכספים; שכרם של נושאי משרה אלה אמור היה לעלות ב-11%-14% במשכורת ינואר; גם שכר השופטים, הדיינים, הקאדים, ראשי הערים וסגניהם יוקפא. הצעת חוק של שר האוצר כץ לקיצוץ השכר ב-10% תקועה

18.11.2020, 11:23 | צבי זרחיה

שכרם של נשיא המדינה, ראש הממשלה, השרים, סגניהם, השופטים, הקאדים, הדיינים, וכן ראשי ערים וסגניהם יוקפא בשנת 2021. כך החליטה הבוקר (ד') ועדת הכספים של הכנסת.

קראו עוד בכלכליסט

שכרם של נושאי משרה אלה היה אמור להתעדכן מעלה בסביבות 11%-14% במשכורת ינואר 2021 עקב הזינוק הצפוי בשכר הממוצע במשק בשל פליטתם משוק העבודה של עובדים בשכר נמוך.

שכרו החודשי ברוטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר הכנסת יריב לוין עומד על 56,345 שקל; שכר שר בממשלה ויו"ר אופוזיציה הוא 50,673 שקל ברוטו בחודש, שכרו של ח"כ וסגן שר - 45,274 שקלים.

החלטה דומה קיבלה אתמול ועדת הכנסת לגבי שכרם של חברי הכנסת, כשאישרה הצעת חוק בעניין להעלאתה להצבעה בקריאה השנייה והשלישית.

יצויין כי שר האוצר ישראל כץ הגיש הצעת חוק שתקצץ ב-10% את שכרם של נושאי משרות אלה ותקפיא את עדכונו בשנת 2021. ואולם, הצעת החוק הזו תקועה במזכירות הממשלה לנוכח סירובה של מפלגת כחול לבן לקיים דיון עליה בממשלה לנוכח חילוקי הדעות עם הליכוד על מינויים בשירות המדינה. בשל כך, נאלצה ועדת הכספים שמשמשת כ"ועדת השירות" של נושאי משרות אלה לקיים דיון והחלטה בנושא.

החלטותיהן של ועדות הכספים והכנסת לא חלות על שכרם של המנכ"לים במשרדי הממשלה, ושכר הבכירים בחברות הממשלתיות.

יו"ר ועדת הכספים משה גפני, צילומים: אלכס קולומויסקי יו"ר ועדת הכספים משה גפני | צילומים: אלכס קולומויסקי יו"ר ועדת הכספים משה גפני, צילומים: אלכס קולומויסקי

יו"ר הועדה ח"כ משה גפני (יהדות התורה) אמר: "אנו נמצאים בתקופת קורונה ויש אזרחים רבים מאוד בסדרי גודל בלתי רגילים שאין להם לחם להביא הביתה ופרנסתם נמצאת במצב הכי נורא. לא יכול להיות שב-1 בינואר אנו נבחרי הציבור: שרים, רה"מ, שופטים, דיינים, קאדים וחברי כנסת יקבלו תוספת גבוהה כי חלק מהעובדים בחל"ת. מצב שכזה יוציא לאנשים את העיניים. לפיכך, את העדכון הזה לבטל כעת".שכר הח"כים הוקפא. עמדתי במצב היא שאנו צריכים להיות דוגמא לציבור לא לעדכן את נושאי המשרה".

עוד אמר גפני: "בהתחלה רציתי להוריד מסדר היום את ההצעה כי הבנתי שהולכים להביא לממשלה קיצוץ של 10% בשכר הנבחרים ולא רציתי להצביע פעמיים רק כדי להיות נחמד. אבל התברר לי שהם לא מביאים את זה לממשלה. יש בעיה שלא היתה מוכרת כי יש ויכוח בין כחול לבן לליכוד ולא מכניסים את ועדת השרים. לפיכך אין הצעת חוק כזו על סדר יומה של הממשלה - הצעת חוק לקצץ בשכר השרים. מי שצריך לאשר זה ועדת שרים לחקיקה וזה לא קיים. לכן אני סבור שאנו לא יכולים לחכות".

ח"כ ניר ברקת (ליכוד) התלונן על כך שהחוק לא מאפשר לו לוותר על שכרו כחבר כנסת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות