אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ועידת ישראל דובאי

"הסכם השלום בינינו הוא הזדמנות אדירה לכונן מערכת יחסים ארוכת טווח"

ראזה ג'פאר, פילנתרופ ויזם סדרתי בוועידת ישראל דובאי הראשונה, "הדבר המרכזי שלמדתי בחיי הוא שבכל מקום שבו עושים עסקים חשוב ליצור קשרים של אמון. זה הבסיס והיסודות לכל הקשר שיצמח אחר-כך"

25.11.2020, 12:36 | נעמי צורף

"הסכם השלום בין ישראל והאמירויות זו הזדמנות אדירה, לא רק למסחר ותעשייה כדי להכיר אחד את השני ולכונן מערכת יחסים ארוכת טווח", כך לדברי ראזה ג'פאר, פילנתרופ ויזם סדרתי במסגרת ועידת ישראל-דובאי הראשונה של כלכליסט, בנק לאומי ורשת 13 בה שוחח על הבמה עם כתבת חדשות 13 ליאור קינן. ג'אפר הוא מייסד רשת הקיימות הגלובלית Global Sustainability Network המתמקדת ב- SDG 8 מימוש המטרה השמינית מבין 17 המטרות שהציב האו"ם במטרה להגיע לחברה אנושית בת-קיימא. המטרה השמינית היא "סביבת עבודה הגונה וצמיחה כלכלית".

ג'אפר פועל בעיקר בתחומים של יצירת מקומות עבודה, אבטלת נוער וסיום העבדות של ימינו. המיזמים העסקיים שלו כוללים בנקים, חברות ביטוח, חברות תעופה פרטית, חברות נדל"ן ואירוח. העיסוק המרכזי שלו כעת הוא בתחום הבריאות, אליו הוא מביא כלים טכנולוגים חדשניים ודגש על מצוינות בשירות במטרה לקדם שירותי בריאות טובים ושוויוניים במדינות העולם המתפתח.

ג ג'אפר | צילום: אוראל כהן ג

ג'אפר הזכיר את סיפור חייו האישי שהוביל אותו לעיסוק בפילנתרופיה ויזמות בת-קיימא. "נולדתי בפקיסטן וגדלתי בין פקיסטן, בנגלדש והאמירויות. כשחזרתי לפקיסטן בגיל 18 הייתה לי תאונה ואיבדתי אחת מעיניי כך שנכנסתי לעסקים מוקדם ממה שתכננתי כי נאלצתי להתחיל לעבוד וללמוד במקביל. עבדתי בכל מיני עבודות בקניון, מכרתי שעונים ויוגורט", הוא סיפר וציין כי כבר מתחילת דרכו החל בפעילות של תרומה.

"תמיד האמנתי שנתינה היא גישה ולא פריוויליגה. אנחנו חושבים שאנחנו צריכים להגיע לנקודה מסויימת כדי להתחיל לתת אבל אני חושב שזו טעות. יש לי הרבה חברים ובני משפחה גם בגישה של נתינה, הם יתנו לי לבחור ראשון משהו או לשבת על כסא במקומם, כך שלדעתי נתינה היא סוג של גישה או הרגל טבעי שאתה מאמץ לעצמך מגיל צעיר. בהתחלה כשלא היה לי מה לתת פשוט תרמתי דם, שזה משהו שיש לכולנו".

בעבר אמרת שאתה מאמין שיצירת אמון זה אחד הדברים שהכי עוזרים לפיתוח כלכלי, איך אתה חושב שאפשר לבנות אמון שכזה בין ישראל והאמירויות אחרי שנים ארוכות של עימות?

"באמת הדבר המרכזי שלמדתי בחיי הוא שבכל פעם, ובכל מקום שבו אתה עושה עסקים חשוב ליצור קשרים של אמון. זה הבסיס והיסודות לכל הקשר שיצמח אחר-כך. יש לנו כאן הזדמנות גדולה להכיר וללמוד אחד על השניה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות