אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הגמל של אלטשולר שווה יותר ממגדל, מנורה וכלל צילום: יחצ

הגמל של אלטשולר שווה יותר ממגדל, מנורה וכלל

שווי השוק של אלטשולר שחם גמל ופנסיה זינק ב־71% מתחילת השנה, ל־3.4 מיליארד שקל. תוצאות הרבעון השלישי והזינוק שרשמה במספר העמיתים ובנתח השוק, מעניקים לה רוח גבית

26.11.2020, 08:32 | חזי שטרנליכט

חרף משבר הקורונה שהזניק את שיעור האבטלה במשק, רושמת חברת הגמל והפנסיה של אלטשולר שחםצמיחה מהירה בתוצאות שלה, וסוגרת את הרבעון השלישי עם זינוק חד של 82% ברווח הנקי ושל 112% במספר העמיתים בקרנות הפנסיה המנוהלות על ידה. זהו הרבעון החזק ביותר שלה במונחי הכנסות ורווח נקי, מאז תחילת 2018, אז נחשפו נתוניה הכספיים.

קראו עוד בכלכליסט

הזינוק במספר העמיתים בתחום הפנסיה היה מנוע שדחף את אלטשולר שחם גמל ופנסיה לצמיחה משמעותית בתקופה המדווחת. מתחילת 2020 צמח שווי הנכסים המנוהלים בקרנות הפנסיה שלה מ־7.8 מיליארד שקל ל־14 מיליארד שקל, הזינוק החד ביותר בקרב בתי ההשקעות וחברות הביטוח שהעלה אותה שלב אחד למקום ה־6 מבחינת שווי הנכסים המנוהלים בענף הפנסיה.

ראשונה בצבירות נטו

לאחר מועד הדיווח, לפי אלטשולר שחם, פעילות הפנסיה תפסה את המקום הראשון בצבירות נטו של 909 מיליון שקל באוקטובר. בתחום הגמל החברה מובילה את הענף במונחי שווי הנכסים המנוהלים על ידה, כשהנתח שלה בכלל הנכסים עמד על 24% בסוף הרבעון השלישי, לעומת 20.5% בסוף 2019 ושל 16.5% בסוף 2018.

מניית אלטשולר שחם גמל ופנסיה עלתה ביותר מ־71% מתחילת השנה, לשווי שוק של יותר מ־3.4 מיליארד שקל, שממקם אותה במקום השלישי אחרי חברות הביטוח הראל והפניקס במדד ת"א־ביטוח פלוס של הבורסה. בכך היא עוקפת את מגדל ומנורה שנסחרות סביב שווי שוק של 3.34 מיליארד שקל וגם את כלל ביטוח שנסחרת בשווי של 3 מיליארד שקל. נתוני קצב הצמיחה בפנסיה שרשמה החברה מרשימים לנוכח האבטלה במשק והעובדה שחלקים גדולים מכוח העבודה במשק עדיין נמצאים בחל"ת, תקופה שבה המעסיקים -לא מפרישים להם הפרשות פנסיוניות.

נכון לסוף הרבעון השלישי בקרנות הפנסיה של אלטשולר שחם היו 189 אלף עמיתים, עלייה של יותר מ־112% לעומת הרבעון המקביל, ושל יותר מ־62% מסוף 2019, ומספר העמיתים הכולל עמד בסוף ספטמבר על 2.5 מיליון עמיתים, עלייה של חצי מיליון איש לעומת הרבעון המקביל.

יאיר לוינשטיין, מנהל חברת הגמל אלטשולר שחם, צילום: יחצ יאיר לוינשטיין, מנהל חברת הגמל אלטשולר שחם | צילום: יחצ יאיר לוינשטיין, מנהל חברת הגמל אלטשולר שחם, צילום: יחצ

עלייה בכל האפיקים

הצמיחה במספר העמיתים נרשמה בכל האפיקים השונים ולא רק בקרנות הפנסיה החדשות. גם בקופות הגמל האישיות, קרנות ההשתלמות,

קופות לפיצויים, קופות גמל להשקעה וקופות 'חסכון לכל ילד', שם מספר העמיתים צמח ל־909 אלף, עלייה של 6% בתוך שנה. נכסי קרנות הפנסיה של אלטשולר שחם עלו ב־108% לעומת הרבעון המקביל, ל־13.3 מיליארד שקל, גם מתחילת השנה ובתוך תקופת הקורנה, הם צמחו ב־67%, והוסיפו 8 מיליארד שקל לשוויים. בחברה מציינים כי העלייה בנכסים המנוהלים נבעה בעיקר מהמשך הצמיחה הכוללת בגיוס לקוחות חדשים. ההכנסות שנובעות בעיקר מדמי ניהול של קופות הגמל וקרנות הפנסיה עמדו על 234 מיליון שקל בברבעון.

פנסיית ברירת מחדל

 

אחד ממנועי הצמיחה המשמעותיים של פעילות הפנסיה נובעת מבחירת קרן הפנסיה שלה כאחת מארבע קרנות ברירת המחדל על ידי רשות שוק ההון באוקטובר 2018, עוד לפני הנפקת החברה בקיץ שלאחר. קרנות אלה שנועדו להגביר את החיסכון הפנסיוני בציבור נבחרו במכרז של האוצר והן מציעות דמי ניהול נמוכים למשך תקופה של עשר שנים. שלושת הגופים הנוספים שנכללו במודל הזה הם בתי ההשקעות מיטב דש, פסגות והלמן אלדובי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות