אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חיים רומנו יפרוש מתפקיד היו"ר בחלל תקשורת צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

חיים רומנו יפרוש מתפקיד היו"ר בחלל תקשורת

לא יתמודד על עוד קדנציה כיו"ר החברה, כנראה על רקע עימות עם חגי אולמן. לכלכליסט נודע כי גם שני דירקטורים בכירים נוספים, תמיר פוליקר ואבי ברגר, החליטו אף הם לא להתמודד על כהונה נוספת

26.11.2020, 07:08 | גולן חזני

טלטלה בחלל תקשורת. היו"ר חיים רומנו החליט לא להעמיד את עצמו לבחירה לקדנציה נוספת באסיפת בעלי המניות הקרובה של החברה. לכלכליסט נודע כי שני דירקטורים בכירים נוספים, סמנכ"ל הכספים של קבוצת דלק תמיר פוליקר ומנכ"ל משרד התקשורת בעבר אבי ברגר, החליטו אף הם לא להתמודד על כהונה נוספת.

קראו עוד בכלכליסט

המהלך המפתיע בא, ככל הנראה, לאחר עימות עם חגי אולמן, המייצג את נושי יורוקום נדל"ן, המחזיקים במניות השליטה בחברה (47%). דירקטוריון החברה ביקש לקדם מהלך להמרה למניות של חלק מהחוב העצום של חלל, העומד על 1.5 מיליארד שקל. זאת כדי לחזק את מבנה ההון של החברה, לאור חשש מהפחתה עמוקה בשווי של עמוס 17 והגעה לאי־עמידה בתנאי השטר מול מחזיקי האג"ח שלה.

 חיים רומנו, צילום: אוראל כהן חיים רומנו | צילום: אוראל כהן  חיים רומנו, צילום: אוראל כהן

ככל הידוע, אולמן ונושי יורוקום נדל"ן — בנק מזרחי טפחות, אלטשולר שחם, פסגות ומנורה מבטחים — התנגדו למהלך, שהיה מדלל את אחזקותיהם ומפריע למהלך של מכירת השליטה בחברה בעתיד. רומנו, פוליקר וברגר, שראו בכך הפרעה לתפקידם לדאוג לטובת החברה, החליטו לפרוש. במקומם צפויים להתמנות חברים חדשים שעליהם ימליץ אולמן.

חלל תקשורת פועלת בתחום תקשורת הלוויינים ומפעילה ארבעה לוויינים, עמוס 3, 4, 7 ו־17, המייצרים כיום הכנסה שנתית של 82 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות