אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההתרחבות של מור חתכה את הרווח ב-70% ברבעון השלישי צילום: עמית שעל

ההתרחבות של מור חתכה את הרווח ב-70% ברבעון השלישי

היקף הנכסים שמנהל בית ההשקעות עמד על 25.6 מיליארד שקל בסוף הרבעון השלישי - עלייה ב-17% בהשוואה לסוף הרבעון הקודם. הרווח הנקי ברבעון השלישי עמד על 1.2 מיליון שקל

30.11.2020, 18:01 | נעמי צורף

בית ההשקעות מור ממשיך להתרחב. מדו"חות הרבעון השלישי של השנה שפורסמו היום עולה כי היקף הנכסים הכולל שמנהל מור עומד על 25.6 מיליארד שקל, נכון לסוף ספטמבר, ועל 29 מיליארד שקל, סמוך למועד פרסום הדו"ח.

קראו עוד בכלכליסט

לפי נתוני סוף הרבעון, היקף הנכסים המנוהלים עלה ב-17% בהשוואה לסוף הרבעון הקודם (ובכ-32% לפי הנתונים הסמוכים למועד פרסום הדו"ח), ובכמעט 3% בהשוואה לתחילת השנה (בסמוך לפרסום הדו"ח העלייה היא של 16.5%), אז עמדו הנכסים המנוהלים על 24.9 מיליארד שקל. כלומר, מור הצליח להחזיר לעצמו את כל הנכסים שאיבד במהלך משבר הקורונה, שכן בסוף מרץ היקף הנכסים המנוהל עמד על קצת פחות מ-19 מיליארד שקל.

את העלייה בנכסים המנוהלים הובילו קופות הגמל. אם בתחילת השנה נוהלו בהן 623 מיליון שקל, אז בסוף הרבעון השלישי נוהלו בהן 6 מיליארד שקל, ונכון למועד פרסום הדו"ח, היקף הנכסים כבר נושק ל-8 מיליארד שקל. העלייה בגמל פיצתה על הירידה בקרנות הנאמנות שאיבדו כמעט 5 מיליארד שקל מתחילת השנה.

יוסי לוי, מייסד בית השקעות מור, צילום: עמית שעל יוסי לוי, מייסד בית השקעות מור | צילום: עמית שעל יוסי לוי, מייסד בית השקעות מור, צילום: עמית שעל

בהתאם, ההכנסות של מור ברבעון עלו ב-6.8% והסתכמו ב-50 מיליון שקל. בסיכום תשעת החודשים הראשונים של השנה ההכנסות עלו ביותר מ-19% והסתכמו ב-158.7 מיליון שקל. גם במקרה זה, פעילות הגמל הובילה את הצמיחה בעוד שההכנסות מקרנות הנאמנות התכווצו. הכנסות הגמל הוכפלו פי 26 ברבעון ועמדו על 7.5 מיליון שקל. בתשעת החודשים הן הוכפלו פי 16.6 והסתכמו ב-11.3 מיליון שקל.

גם פעילות הברוקראז' צמחה באופן משמעותי. ההכנסות ממנה הסתכמו ב-8 מיליון שקל ברבעון השלישי וב-35.8 מיליון שקל בתשעת החודשים הראשונים, עלייה של 166% ו-של 330% בהתאמה.

מנגד, הוצאות הנהלה וכלליות זינקו גם הן, וזאת בשל גיוס עובדים שבוצע בעקבות הרחבת הפעילות, וכן בונוסים לעובדים בעקבות התוצאות. ברבעון השלישי הוצאות הנהלה וכלליות הסתכמו ב-24.4 מיליון שקל ובתשעת החודשים הראשונים של השנה הן הסתכמו בכמעט 71 מיליון שקל. מדובר על עלייה של 54% ו-69% בהתאמה.

בשורה התחתונה מור רשם רווח כולל של 1.2 מיליון שקל ברבעון השלישי ושל 12.5 מיליון שקל בתשעת החודשים הראשונים של השנה. מדובר על צניחה של 73% ושל 31.7% בהתאמה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות