אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היזמים מוכרים את מלאי הדירות להשכרה: מגוריט רכשה 90 דירות חדשות בשלושה פרויקטים צילום: באדיבות מגוריט

היזמים מוכרים את מלאי הדירות להשכרה: מגוריט רכשה 90 דירות חדשות בשלושה פרויקטים

שלושת העסקאות נסגרו בתוך יומיים בערים ירושלים, רמת השרון ובת ים ובהיקף הרכישה של כ-230 מיליון שקל; מתוך 90 הדירות שנרכשו, 54 דירות עמדו מוכנות אך לא מכורות והאכלוס שלהן הוא מיידי

01.12.2020, 16:48 | דותן לוי

מגוריט - קרן הריט למגורים השלימה בתוך יומיים 3 עסקאות לרכישת 90 דירות מגורים בערים רמת השרון, בת ים וירושלים, בהיקף כספי של כ-230 מיליון שקל, כך דיווחה אמש (ב') החברה.

קראו עוד בכלכליסט

ביום ראשון השבוע דיווחה מגוריט על רכישת 36 יחידות דיור המיועדות לאכלוס מיידי ברמת השרון בתמורה לכ-98.5 מיליון שקל ומידי קבוצת יובלים והיזם ישראל לוי. מדובר בדירות 4-5 חדרים בקומות הגבוהות של מגדל מגורים חדש, והחברה מתכננת להתחיל את שיווק השכירות באופן מיידי.

דירות של מגוריט בשכונת בארנונה בירושלים, צילום: באדיבות מגוריט דירות של מגוריט בשכונת בארנונה בירושלים | צילום: באדיבות מגוריט דירות של מגוריט בשכונת בארנונה בירושלים, צילום: באדיבות מגוריט

אתמול, דיווחה מגוריט על שתי עסקאות נוספות: בירושלים, בפרויקט שנמצא בשלבי בנייה מתקדמים בשכונת רמות מעל קניון רמות נרכשו 27 דירות 3-5 חדרים בפרויקט רמות 360 של חברת 'בית חדש בירושלים'. עלות הרכישה עומדת על 58.5 מיליון שקל והפרויקט צפוי להתאכלס בעוד כחצי שנה.

במסגרת עסקה נוספת בבת ים נרכשו 27 דירות המיועדות גם הן לאכלוס מיידי בהיקף של כ-71 מיליון שקל. מדובר בדירות בנות 4-5 חדרים בקומות העליונות של פרויקט אפטאון טאוור של קבוצת אהרוני. ב-3 העסקאות בלט האכלוס המהיר של הפרויקטים המעיד על מלאי דירות שלא נמכרו שמצוי בידי הקבלנים. כאמור בשתי עסקאות הכוללות יחד 54 יח"ד מדובר באכלוס מידי, ובעסקה בירושלים האכלוס בעוד חצי שנה.

בחודש ספטמבר השלימה מגוריט מהלך שנמשך כשלושה שבועות במסגרתו רכשה שלושה מקבצי דירות חדשים באשדוד ביהוד ובתל אביב, בסך הכל 136 דירות בהיקף כספי של 277 מיליון שקל. עם השלמת עסקאות אלו, וקבלת מספר פרויקטים נוספים בשבועות הקרובים, מלאי הדירות המושכרות על ידי הקרן צפוי לעמוד על כ-500 יח"ד. כשמצרפים את מלאי הדירות בפרויקטים שטרם מוכנים מדובר על קרוב ל-1,500 דירות. נכון להיום למגוריט 27 פרויקטים: 5 פרויקטים בתל אביב, 5 פרויקטים בירושלים, 2 פרויקטים בהרצליה, וכן פרוייקטים בגבעת שמואל, פתח תקוה, קרית אונו, גני תקוה, רמלה, יהוד, רמת גן, בני ברק, אשדוד, ראשון לציון, באר יעקב, חולון, רמת השרון ובת ים.

ארז רוזנבוך, יו"ר מגוריט אמר בעקבות העסקה, כי "בעת האחרונה אנחנו שומעים על גופים גדולים ורבים שבוחנים השקעות בתחום המגורים להשכרה בישראל. שוק השכירות בישראל מתפתח, ואנו מקווים כי הממשלה תקדם מיסוד של התחום באמצעות רגולציה התומכת בעידוד שוק חשוב זה".

"העסקאות האחרונות, אשר צפויות להניב לנו תזרים מיידי, הביקוש לשכירות רק הולך ומתחזק, כך שהמוצר של שכירות ארוכת הטווח יהפוך לאלטרנטיבה מועדפת לציבור נרחב", אומר מתי דב, מנכ"ל מגוריט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות