אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסדר הרישום הכפול של קרנות החוץ יורחב לבורסות נוספות בעולם צילום: שאטרסטוק

הסדר הרישום הכפול של קרנות החוץ יורחב לבורסות נוספות בעולם

בין השאר, ETF שרשומות בתל אביב, יוכלו להירשם גם בבורסת ניו יורק, בנאסד"ק ובבורסות מובילות באירופה; מאז סוף 2019 נרשמו למסחר 23 קרנות כאלה - גייסו 800 מיליון שקל בישראל

02.12.2020, 18:20 | נעמי צורף

רשות ניירות ערך הודיעה היום (ד') על הרחבת הסדר הרישום הכפול של קרנות חוץ נסחרות (ETF). מדובר בקרנות הרשומות בבורסת תל אביב, ויוכלו להירשם גם בבורסות בעולם.

המתווה החדש יכלול בורסות מובילות בארה"ב בתחום הקרנות הנסחרות, ובהן בורסת ניו יורק, נאסד"ק ובורסת BZX; וכן בורסות מובילות באירופה, כגון בורסות יורונקסט והבורסות בלונדון, ברלין, ציריך, פרנקפורט ומילאנו.

(ארכיון), צילום: שאטרסטוק (ארכיון) | צילום: שאטרסטוק (ארכיון), צילום: שאטרסטוק

מנתוני הרשות עולה כי 23 קרנות חוץ נרשמו למסחר מאז סוף 2019, אז נכנס לתוקף תיקון 23 לחוק השקעות משותפות בנאמנות. נכון לסוף נובמבר 2020, קרנות אלו גייסו החזקות בישראל בשווי של כ-800 מיליון שקל, גידול של יותר מפי שלושה בהחזקות מאז הצעתן לציבור.

צעד זה של הרשות מתווסף למהלכים נוספים שמטרתם להתאים ולפתוח את שוק ההון הישראלי לשווקים נוספים בעולם כמו מתן אפשרות לדיווח באנגלית ולדיווח בשיטה הבינלאומית (IXBRL).

יו"ר רשות ניירות ערך, ענת גואטה, מסרה: "הפיכת השוק שלנו לאטרקטיבי בקרב גורמים בינלאומיים, תאפשר את גיוון היצע אפשרויות ההשקעה לטובת הציבור הרחב".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות