אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טראמפ גייס 207 מיליון דולר במאמץ להוכיח שלא הפסיד צילום: איי פי

טראמפ גייס 207 מיליון דולר במאמץ להוכיח שלא הפסיד

בסך הכל גייס מסע הבחירות של הנשיא היוצא כמעט חצי מיליארד דולר, בעוד שיריבו ביידן גייס 112 מיליון דולר; קמפיין טראמפ מבקש מאז הבחירות לתרום כדי "להגן על התוצאות", אך באותיות הקטנות בהודעות ששלחו אנשיו נכתב שרוב הכסף דווקא יופנה להחזר חובות

04.12.2020, 21:01 | שירות כלכליסט

מסע הבחירות של נשיא ארה"ב היוצא דונלד טראמפ והוועדה הרפובליקנית הלאומית גייסו 207.5 מיליון דולר מאז יום הבחירות, במטרה לשלם לעורכי דין שמאתגרים את נצחונו של המועמד הדמוקרטי ג'ו ביידן בבחירות לנשיאות, כך על פי פרסום ברויטרס.

קראו עוד בכלכליסט

גיוס הכספים אחרי הבחירות העלה את סך הכסף שגייס טראמפ בין ה-15 באוקטובר וה-23 בנובמבר ל-495 מיליון דולר, כך על פי הנהלת מסע הבחירות שלו. מסע הבחירות של ביידן גייס 112 מיליון באותה תקופה, כך על פי מסמכים שהוגשו לוועדת הבחירות הפדרלית אתמול.

ביידן וטראמפ, צילום: רויטרס, איי פי, שאטרסטוק ביידן וטראמפ | צילום: רויטרס, איי פי, שאטרסטוק ביידן וטראמפ, צילום: רויטרס, איי פי, שאטרסטוק

טראמפ סירב להודות בהפסדו וטען, ללא גיבוי של ראיות כלשהן, שניצחונו של ביידן הושג הודות להונאת קולות. מנהל הקמפיין של טראמפ, ביל סטפיין, אמר שמאמץ גיוס הכספים "מציב את הנשיא טראמפ בראש המאמץ לנקות את הליך הבחירות שלנו, המושחת במובנים כה רבים, ברחבי המדינה".

הנשיא היוצא ובני בריתו הגישו תביעות רבות במדינות מתנדנדות, אך לא הצליחו להציג הוכחות לתרמית נרחבת או לבעיות שיכלו להשפיע על ספירת הקולות. מיד לאחר הבחירות, הקמפיין של טראמפ החל לשלוח בקשות לתומכיו במייל ובהודעות טקסט, בבקשה לתרום ל"קרן הגנת הבחירות הרשמית" כדי "להגן על התוצאות ולהמשיך להילחם גם אחרי יום הבחירות". זאת בעוד באותיות הקטנות נכתב שרוב הכסף ילך דווקא למטרות אחרות, כמו החזר החובות שנצברו ע"י מסע הבחירות של טראמפ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות