אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מגדל מאשרת את הפשרה עם רשות שוק ההון; אליהו יפרוש ממגדל ביטוח צילום: אוראל כהן

נחשף בכלכליסט

מגדל מאשרת את הפשרה עם רשות שוק ההון; אליהו יפרוש ממגדל ביטוח

במסגרת הפשרה עם הרשות שפירסמה טיוטת דו"ח קשה נגד החברה, שלמה אליהו יפרוש מתפקידיו כיו"ר סוכנויות הביטוח של מגדל; החברה תערוך שינויים נוספים בדירקטוריון, והרשות שמוביל משה ברקת לא תוציא דו"ח ביקורת סופי

06.12.2020, 10:23 | גולן חזני

חברת מגדל מאשרת את חשיפת כלכליסט בדיווח שפירסמה הבוקר (א') לבורסה.  

קראו עוד בכלכליסט

החברה ציינה כי שלמה אליהו, בעל השליטה במגדל, הודיע על רצונו לסיים את הכהונה בחברות הבנות של מגדל ביטוח, כשהכוונה היא לסוכנויות הביטוח של מגדל, שבהן הוא עדיין מכהן כיו"ר.

מימין: הממונה על שוק ההון משה ברקת ובעל השליטה במגדל שלמה אליהו, צילום: אוראל כהן מימין: הממונה על שוק ההון משה ברקת ובעל השליטה במגדל שלמה אליהו | צילום: אוראל כהן מימין: הממונה על שוק ההון משה ברקת ובעל השליטה במגדל שלמה אליהו, צילום: אוראל כהן

משמעות ההחלטה היא פשרה עם רשות שוק ההון בראשות משה ברקת, שפירסמה טיוטת דו"ח קשה נגד הדירקטורים בחברה. עם זאת, נתון משמעותי בהחלטה שפירסמה מגדל הוא שלמעשה הדירקטורים או החברה לא הודו או הסכימו עם ממצאי הדו"ח או עם המסקנות המשפטיות שנכללו בו. רשות שוק ההון לא תפרסם דו"ח סופי.

רשות שוק ההון נסוגה גם מטענותיה לחשש בדבר הפרת חובות אמון, ניגודי עניינים וכשירות שנזכר בטיוטת הדו"ח. זאת לאחר ששמעה את עמדותיה של החברה שלפיהן "גם אם נפלו אי אלו פגמים באופן הפעילות של הדירקטוריון או מי מהדירקטורים, הרי שהם אינם עולים כדי חשש כאמור, ולפיכך הרשות אינה מחזיקה עוד בעמדותיה הלכאוריות האמורות".

הרשות אינה מתנגדת למינויים של כרמי גילון, לשעבר ראש השב"כ, ושל מוטי רוזן, לשעבר מנכ"ל הראל ומנכ"ל מנורה, כדירקטורים במגדל ביטוח.

רונית בודו, הדח"צית בחברה הועברה ע"י הדירקטוריון מתפקידה כיו"ר ועדת הביקורת, לדרישת ברקת, אבל מונתה תחת זאת ליו"ר ועדת המאזן. מירב בן כנען, ששימשה יו"ר ועדת המאזן תכהן במקומה כיו"ר ועדת הביקורת. הדו"ח האשים את בודו בשיתוף פעולה לכאורה עם אליהו כששמשה כיו"ר ועדת הביקורת.

בודו התנגדה לעמדת הרשות והגישה תביעה נגדה לבית המשפט המחוזי בירושלים. נראה כי החלפת התפקידים היא גם כן סוג של פשרה בינה לרשות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות