אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארגנטינה: "מס מיליונרים" למימון הוצאות הקורונה צילום: רויטרס

ארגנטינה: "מס מיליונרים" למימון הוצאות הקורונה

מדובר במס חד-פעמי שיוטל על כ-12 אלף איש שיש להם הון בשווי 2.5 מיליון דולר ויותר. העשירים יצטרכו לשלם מס של 3.5% על ההון שלהם בארגנטינה ו-5.25% על ההון שמוחזק מחוץ למדינה. הממשלה מקווה לגייס 3.75 מיליארד דולר

06.12.2020, 11:11 | שירות כלכליסט
הפרלמנט בארגנטינה אישר הטלת מס חדש על העשירים, שההכנסות ממנו יעזרו לממן רכישת ציוד רפואי וחבילת תמריצים לנוכח משבר הקורונה המתמשך.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר במס חד-פעמי, שכבר זכה לכינוי "מס המיליונרים", שכן הוא יוטל על אנשים עם נכסים בשווי של יותר מ-200 מיליון פסו (2.5 מיליון דולר). כלומר, הוא יוטל על כ-12 אלף אנשים במדינה, המייצגים לפי אחד מיוזמי החוק 0.8% ממשלמי המסים. העשירים יצטרכו לשלם שיעור מס של 3.5% על ההון שלהם בארגנטינה ו-5.25% על ההון שמוחזק מחוץ למדינה.

הפגנת תמיכה מול בניין הפרלמנט בארגנטינה בעד המס על העשירים, צילום: רויטרס הפגנת תמיכה מול בניין הפרלמנט בארגנטינה בעד המס על העשירים | צילום: רויטרס הפגנת תמיכה מול בניין הפרלמנט בארגנטינה בעד המס על העשירים, צילום: רויטרס

ממשלת ארגנטינה מקווה שבזכות המס החדש תגייס 300 מיליארד פסו (3.75 מיליארד דולר), אך באופוזיציה טוענים כי מהלך מסג זה יבריח משקיעים זרים מהמדינה.

ארגנטינה, המונה 45 מיליון תושבים, נחשבת לאחת המדינות שנפגעו בצורה הקשה ביותר מהקורונה. הרשויות במדינה דיווחו על 1.5 מיליון נדבקים בקורונה, ובאוקטובר היא הפכה למדינה החמישית בעולם שמדווחת על מעל מיליון נדבקים - וכ-40 אלף מתים.

הצעדים שננקטו כדי לבלום את התפשטות המגיפה, ביניהם הטלת סגר ממושך, פגעו בכלכלה שגם ככה מתמודדת עם שיעור אבטלה גבוה, שיעורי עוני גבוהים וחוב ממשלתי עצום. יתרה מכך, ארגנטינה נמצאת במיתון כבר מאז 2018.

בסוכנות הידיעות הצרפתית AFP מדווחים כי 20% מהכסף שיגייסו בזכות המס החדש יוקצה לרכישת ציוד רפואי, 20% נוספים למענקי סיוע לחברות קטנות ובינוניות, 20% למלגות לסטודנטים, 15% לפרויקטים לפיתוח חברתי ו-25% למיזמים בתחום הגז הטבעי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות