אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות ההנפקה המוצלחת: הונו האישי של מנכ"ל Airbnb המריא ל-11 מיליארד דולר צילום: בלומברג

בעקבות ההנפקה המוצלחת: הונו האישי של מנכ"ל Airbnb המריא ל-11 מיליארד דולר

מייסד פלטפורמת השכרת הדירות בריאן צ'סקי ממשיך להחזיק ב-76 מיליון מניות לאחר ההנפקה. הוא מצטרף למועדון המייסדים המיליארדרים הכולל את ג'ק דורסי מטוויטר שהונו מוערך ב-11.9 מיליארד דולר, ואוון שפיגל מסנאפצ'ט עם הון מוערך של 9.2 מיליארד דולר

11.12.2020, 11:56 | שירות כלכליסט
ההנפקה המוצלחת אתמול של Airbnb הפכה את המייסד והמנכ"ל בריאן צ'סקי למיליארדר. פלטפורמת השכרת הדירות לטווח קצר החלה להיסחר ביום חמישי במחיר של 146 דולר למניה לאחר שגייסה 3.5 מיליארד דולר בהנפקה הציבורית הראשונה (IPO). המניה נסחרת בנאסד"ק תחת הסימול ABNB.

קראו עוד בכלכליסט

צ'סקי ייסד את Airbnb ב-2008 ביחד עם ניית׳ן בלכארצ'יק וג'ו גבי. הם גייסו בשווקים הפרטיים סכום כולל של 6.4 מיליארד דולר.

בריאן צ בריאן צ'סקי מנכ"ל ומייסד משותף של Airbnb. הצטרף למועדון המיליארדרים | צילום: בלומברג בריאן צ

במחיר המניה הנוכחי הונו של צ'סקי נאמד בסביבות 11.2 מיליארד דולר, כך על פי החישובים שערכו במגזין פורבס. בדומה למקרה של מייסדי חברות רבים אחרים, מרבית הונו של צ'סקי נובע מהחברה, כשההנפקה מהווה את ההצצה המפורטת הראשונה לאחזקות שלו בחברה.

על פי מסמכים שהגישו לרשות ני"ע האמריקאית (SEC), צ'סקי מכר 517,241 מניות במחיר של 68 דולר למניה, והוא עדיין מחזיק ב-76.4 מיליון מניות לאחר ההנפקה.

צ'סקי מחזיק גם במניות מוגבלות (RSU) שניתן יהיה לממש בעשר השנים הבאות תלוי ביעדי מחיר המניות. צ'סקי בחר לתרום את ההכנסות מהמניות הללו לצדקה, כך לפי התשקיף.

צ'סקי מצטרף כעת למועדון המייסדים המיליארדרים, שברמה שלו כולל את ג'ק דורסי מטוויטר שהונו מוערך ב-11.9 מיליארד דולר ואוון שפיגל מסנאפצ'ט עם הון מוערך של 9.2 מיליארד דולר.

השבוע הצטרף למועדון גם מייסד אפליקציית המשלוחים דורדאש, טוני שו עם שווי הון של קרוב ל-3 מיליארד דולר, כך לפי מדד המיליאדרים של בלומברג.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות