אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תדיראן הולדינגס נכנסת לתחום האנרגיה הסולארית צילום: אנלייט

תדיראן הולדינגס נכנסת לתחום האנרגיה הסולארית

חברת המזגנים רוכשת 75% ממניות אלירן סולאר, שמייבאת ומשווקת רכיבי מערכות סולאריות, תמורת עד 62.6 מיליון שקל; מנכ"ל תדיראן משה ממרוד: "הרכישה מהווה דריסת רגל בשוק הצומח של האנרגיה הפוטו-וולטאית, ומרחיבה את הצעת הערך ללקוחותינו"

13.12.2020, 10:49 | צלי גרינברג

חברת המזגנים תדיראן הולדינגס הודיעה על כניסה לתחום האנרגיה הירוקה: תדיראן דיווחה הבוקר (א') על רכישת 75% ממניות חברת אלירן סולאר, הפועלת לבוא ושיווק רכיבים למערכות סולאריות, תמורת עד 62.63 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

התמורה בעסקה מקנה לאלירן סולאר שווי של 73 מיליון שקל עד 83.5 מיליון שקל, שייקבע בהתאם לתוצאותיה לשנת 2020, ולעמידתה ביעדי 2021 ו-2022.  
מפעל תדיראן בעפולה, צילום: דור מנואל מפעל תדיראן בעפולה | צילום: דור מנואל מפעל תדיראן בעפולה, צילום: דור מנואל

התמורה נחלקת לכ-45.3 מיליון שקל שישולמו עם השלמת העסקה, סכום נוסף שמוערך ב-10 מיליון שקל וצפוי להתווסף לאחר סיכום הדוחות השנתיים של אלירן סולאר, כחלק מהתאמות לנתוני הדוח, ועד 7.3 מיליון שקל הכפופים לעמידת אלירן סולאר ביעדים שנקבעו לשנים 2021 ו-2022.

לתדיראן הולדינגס תינתן גם האפשרות לרכוש את יתרת 25% מניות אלירן סולאר, כך שתחזיק במלוא הבעלות על החברה. תקופת ותנאי מימוש האופציה ייקבעו בהסכם הרכישה בין השתיים.

הכנסות אלירן סולאר בתשעת החודשים הראשונים של השנה עמדו על 158.9 מיליון שקל, לצד רווח תפעולי של 26.3 מיליון שקל ורווח נקי של 20.2 מיליון שקל. זאת בהשוואה לתוצאות נמוכות יותר שרשמה במהלך שנת 2019 כולה - הכנסות של 115.1 מיליון שקל, רווח תפעולי של 12.5 מיליון שקל ורווח נקי של 9.5 מיליון שקל.

מימין: מנכ"ל אלירן סולאר אלירן טוויטו ומנכ"ל תדיראן משה ממרוד, צילום: ישראל הדרי מימין: מנכ"ל אלירן סולאר אלירן טוויטו ומנכ"ל תדיראן משה ממרוד | צילום: ישראל הדרי מימין: מנכ"ל אלירן סולאר אלירן טוויטו ומנכ"ל תדיראן משה ממרוד, צילום: ישראל הדרי

פעילות אלירן סולאר ממומנת בעיקר ממקורות עצמיים והלוואות, שעומדות על כ-5.2 מיליון שקל לזמן קצר וכ-4.6 מיליון שקל לזמן ארוך. סך נכסיה בסוף ספטמבר 2020 עמד על 81.6 מיליון שקל.

אלירן סולאר צפויה להמשיך בפעילותה תחת הנהלתה הקיימת, ותדיראן ציינה כי הרכישה תסייע לה בהעמקת החדירה לתחום האנרגיה, בעוד היא תסייע להרחבת פעילות אלירן סולאר, בין היתר בהיבטי הלוגיסטיקה והשיווק.

אלירן סולאר הוקמה ב-2013 על ידי אלירן טוויטו (36), המכהן כמנכ"ל. לחברה שני ספקים עיקריים - ג'ינקו הסינית המספקת לה פאנלים סולאריים, וסולראדג' הישראלית המספקת לה ממירים.

משה ממרוד, מנכ"ל ובעל השליטה בתדיראן (66.92%), אמר כי "רכישת אלירן סולאר מהווה דריסת רגל בשוק הצומח של האנרגיה הפוטו-וולטאית, ומרחיבה את הצעת הערך ללקוחותינו. תחום האנרגיה הסולארית מאופיין במגמת צמיחה מהירה בעשור האחרון ולאור יעדי משרד האנרגיה להגברת ייצור החשמל מאנרגיה מתחדשת בעשור הקרוב. אנחנו מאמינים כי מגמה זו צפויה להימשך ביתר שאת".

טוויטו אמר כי הוא "מאמין שיחד עם תדיראן נוכל להוביל את החברה לקפיצת מדרגה נוספת בתחום הפעילות שלנו, שמימש עד כה רק חלק קטן מהפוטנציאל שגלום בו".

תדיראן הולדינגס נסחרת בבורסת תל אביב בשווי שוק של 1.76 מיליארד שקל. מניית החברה עלתה ב-45.3% מתחילת השנה.

תגיות