אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביקושים של 68 מיליון שקל בהנפקת מניות קבוצת דלק צילום: אייל טואג

ביקושים של 68 מיליון שקל בהנפקת מניות קבוצת דלק

דלק שבשליטת יצחק תשובה גייסה 40 מיליון שקל ביום בו זינקה המניה ב-9% במסחר בבורסה; בכך השלימה גיוס של 450 מיליון שקל לאורך השנה לפי הסדר חיזוק הבטחונות מול מחזיקי האג"ח, להם חייבת החברה 5 מיליארד שקל

16.12.2020, 21:56 | גולן חזני
גיוס ההון נמשך: ביקושים של 68 מיליון שקל בהנפקת המניות של דלק. הקבוצה שבשליטת יצחק תשובה גייסה 40 מיליון שקל, לאחר שהמניה זינקה היום ב-9% במסחר בת"א.

קראו עוד בכלכליסט

על כן, דלק השלימה גיוס של 450 מיליון שקל לאורך השנה ע"פ הסדר חיזוק הבטחונות מול מחזיקי האג"ח, להם חייבת החברה 5 מיליארד שקל.

יצחק תשובה, בעל השליטה בקב יצחק תשובה, בעל השליטה בקב' דלק | צילום: אייל טואג יצחק תשובה, בעל השליטה בקב

לפני שבועיים פנה תשובה לחברי נציגות האג"ח של החברה בבקשה להעביר נתח של 25 מיליון שקל מהגיוס שהחברה נדרשת לבצע בחודש דצמבר הקרוב (הנוכחי) לגיוס שאחריו, שאמור להתבצע באפריל, כך נודע אז ל"כלכליסט".

לפני כחודש וחצי פרעה את מלוא חובה לבנקים פועלים, מזרחי טפחות, דיסקונט, נאמורה ו-HSBC. החוב של החברה שבשליטת יצחק תשובה לבנקים עמד על 1.2 מיליארד שקל במרץ האחרון, ודלק פרעה אותו בהדרגה באמצעות מכירת נכסים.

הסכום האחרון שפרעה דלק עמד על 342 מיליון שקל, שהתקבל ממכירת השליטה בדלק ישראל. בין המימושים האחרונים של תשובה: לפני כחודשיים אלעד קנדה נמכרה לרסטר הקנדית ב-383 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות