אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סדרה ט' לוחצת על סדרה ט"ו לממש את מניות כלל ביטוח צילום: עמית שעל

סדרה ט' לוחצת על סדרה ט"ו לממש את מניות כלל ביטוח

מניית כלל ביטוח זינקה ב־48% בשלושת החודשים האחרונים. מחזיקי סדרה ט"ו, שלהם משועבדות 4.99% ממניות כלל ביטוח שהחזיקה אי.די.בי, למעשה קיבלו ריקאברי כמעט על כל סכום החוב כלפיהם, שעומד על 171 מיליון שקל

21.12.2020, 07:22 | גולן חזני
קונפליקט בין מחזיקי האג"ח של אי.די.בי מסדרה ט' למחזיקי סדרה ט"ו. מחזיקי סדרה ט', שמובלים על ידי הקרנות ברוש ואלפא, מבקשים שסדרה ט"ו תממש את מניות כלל ביטוח שמשועבדות לה עכשיו. אבל מחזיקי סדרה ט"ו, בראשות הראל ומור, טוענים שיש להמתין לעלייה נוספת בשווי המניות, שתכסה את מלוא התמורה.

קראו עוד בכלכליסט

מניית כלל ביטוח זינקה ב־48% בשלושת החודשים האחרונים. מחזיקי סדרה ט"ו, שלהם משועבדות 4.99% ממניות כלל ביטוח שהחזיקה אי.די.בי, למעשה קיבלו ריקאברי כמעט על כל סכום החוב כלפיהם, שעומד על 171 מיליון שקל. נכון לאתמול, שווי המניות המשועבדות עמד על כ־158 מיליון שקל, לאחר ירידה של 3.5% במניית כלל ביטוח.

במידה שמחזיקי הסדרה לא יקבלו את מלוא חובם ממימוש המניות, הם ידרשו חלק מהתמורות של הנכסים האחרים של אי.די.בי, שיימכרו על ידי הנאמן אופיר נאור.

חלק זה יבוא על חשבון מחזיקי סדרה ט', שרושמים גם הם ריקאברי מרשים, של יותר ממחצית החוב של 900 מיליון שקל, בעקבות מכירת ישראייר, מודיעין אנרגיה ונכסים נוספים. נאמן סדרה ט"ו הוא עדי פיגל והנציג הוא דורון תורג'מן. נציג סדרה ט' הוא עופר גזית.

נאמן אי.די.בי עו"ד אופיר נאור , צילום: עמית שעל נאמן אי.די.בי עו"ד אופיר נאור | צילום: עמית שעל נאמן אי.די.בי עו"ד אופיר נאור , צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות