אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת רוטשטיין תקים פרויקט פינוי בינוי בן 420 דירות ביד אליהו הדמיה: ViewPoint

חברת רוטשטיין תקים פרויקט פינוי בינוי בן 420 דירות ביד אליהו

במסגרת התוכנית, שעדיין נמצאת בשלב ההתנגדויות, ייהרסו 114 דירות ישנות ברחוב לה גארדיה 35-45 ובמקומן יוקמו 420 דירות חדשות בבניינים בני 7-15 קומות עם חזית מסחרית

21.12.2020, 11:15 | שלומית צור

חברת רוטשטיין בשליטת יצחק מירילשווילי ואבישי בן חיים מדווחת הבוקר (ב') כי זכתה במכרז להקמת פרויקט פינוי בינוי בן 420 דירות בשכונת יד אליהו בתל אביב.

קראו עוד בכלכליסט

את המכרז מסוג "קול קורא" פירסמה החברה עירונית עזרה וביצרון כבר לפני שנה, וניגשו אליו 16 חברות, בהן אפריקה ישראל ובסר. התמורות בהצעות הראשוניות נעו בין הצעת הבסיס המינימלי של תוספת 25 מ"ר ועד 50 מ"ר לדירה. בתום משא ומתן עם החברות, נבחרה רוטשטיין עם הצעה שתניב לבעלי הדירות תוספת 70 מ"ר משטח הדירה המקורית. יש לציין כי התב"ע שקידמה העירייה במתחם זה, אושרה לפני אישור מסמך המדיניות העירונית אשר מגביל משמעותית את התמורות בפינוי בינוי.

הדמיה של הפרויקט, הדמיה: ViewPoint הדמיה של הפרויקט | הדמיה: ViewPoint הדמיה של הפרויקט, הדמיה: ViewPoint

מהדיווח של רוטשטיין עולה כי החברה תפעל להחתמת בעלי הדירות במתחם הכולל בנייני רכבת ברחוב לה-גארדיה 35-45 בהם 114 דירות ישנות. על פי התוכנית שמצויה בשלב ההפקדה להתנגדויות, הבניינים הישנים ייהרסו ובמקומם יוקמו 420 דירות חדשות ב-16 בניינים בני 7-15 קומות בשטח 38 אלף מ"ר ו-960 מ"ר שטחי מסחר בחזית הבניינים. מדובר במקדם כלכלי של 3.6 דירות חדשות במקום כל דירה ישנה, לא כולל שטחי המסחר.

להערכת החברה, היקף ההכנסות הצפוי מהפרויקט הוא כ-820 מיליון שקל והיקף העלויות הצפוי בפרויקט הינו כ-700 מיליון שקל. את חברת רוטשטיין נדל"ן ייצגו במכרז עוה"ד צורי פיקאר, הראל אלעזר ואלעד מתן ממשרד הרצוג פוקס נאמן ושות', את הדיירים בפרויקט ייצג עוה"ד גיל נבו ממשרד כבירי-נבו-קידר-בלום ושות'. עוה"ד שליווו את המכרז מטעם עזרה ובצרון הינם שמואל לכנר ועדי בן אנוש ממשרד נשיץ ברנדס אמיר ושות'.

"מדובר במודל מהפכני"

על פי המודל שמקדמת חברת עזרה וביצרון, היא זו שמובילה את תוכנית בניין העיר, תוך שיתוף בעלי הדירות, ובמקביל מפרסמת מכרז לקבלת הצעות מיזמים, כאשר ההסכם עליו יידרש היזם לחתום נוסח בשיתוף נציגות הדיירים ועורכי דינם. בחברה מציינים כי גם לאחר בחירת היזם, תמשיך עזרה וביצרון ללוות את הדיירים בזמן ביצוע העבודות, לרבות בשלב האכלוס ועד לסיום שנת הבדק.

לדברי אדריכלית גיליה ברגר קוליץ, סמנכ"לית התחדשות עירונית בעזרה וביצרון, "מדובר במודל מהפכני שהופך את היוצרות בכל הקשור לקידום התחדשות עירונית ובעיקר מאפשר לתושבים הליך בטוח והוגן בליווי גורם ללא מטרות רווח. במקום שהיזם יוביל את בעלי הדירות, הם מובילים את היזם. במקום שהיזם יישא בכל עלויות התכנון ובכל הסיכון, העירייה מובילה תהליך תכנון, יחד עם הדיירים, ומייצרת וודאות ליזם".

אבישי בן- חיים, מנכ"ל רוטשטיין נדל"ן מסר כי: "החברה ממשיכה בפיתוח וקידום פרויקטי התחדשות עירונית באזורי ביקוש בגוש דן וזאת בעיקר באמצעות חברת הבת אנשי העיר המתמקדת בהתחדשות עירונית באזור ת"א והסביבה. אנו מאמינים כי בשל המחסור בקרקעות באזורים אלו, אנו נמשיך להעמיק את הפעילות בפרויקטים מסוג זה, העונים על הצורך בדירות באזורים אלו".

לאחרונה דיווחה החברה כי פרויקט פינוי בינוי בלוד ביוזמתה, להקמת כ-467 דירות וכ-2,000 מ"ר שטחי מסחר בעיר, אושר להפקדה על ידי הוועדה המחוזית מחוז וכי רוטשטיין נדל"ן השלימה את ההתקשרויות עם למעלה מ-80% מבעלי הדירות במתחם הפרויקט ברחובות איינשטיין-חטיבת יפתח ופועלת בימים אלו להשלמת כלל החתימות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות