אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גנץ שלח לנתניהו רשימת דרישות: "ירצו יקבלו. לא ירצו, יהיו בחירות" צילום: דוברות הכנסת יהונתן סמייה

גנץ שלח לנתניהו רשימת דרישות: "ירצו יקבלו. לא ירצו, יהיו בחירות"

יו"ר כחול לבן אמר לחברי סיעתו כי שוחח עם ראש הממשלה ופירט לו את חמש הדרישות שלו, על מנת להמשיך ולקדם את החקיקה בנושא דחיית אישור התקציב. בין הדרישות: שר המשפטים אבי ניסנקורן יישאר בתפקידו ו"לא יהיו שינויים שיפגעו בשלטון החוק". ברקע לדברים: הערכות שהקואליציה תתקשה להשיג רוב במליאה

21.12.2020, 17:35 | צבי זרחיה

בדרך לבחירות? יו"ר כחול לבן ושר הביטחון בני גנץ, הודיע היום (ב') לחברי סיעתו כי שוחח עם ראש הממשלה בנימין נתניהו והבהיר לו את חמש הדרישות העומדות על הפרק כעת מבחינתו, על מנת לקדם את החקיקה בנושא דחיית אישור התקציב ולהשאיר את הממשלה הנוכחית על כנה.

קראו עוד בכלכליסט

גנץ ונתניהו, צילום: אלכס קולומויסקי גנץ ונתניהו | צילום: אלכס קולומויסקי גנץ ונתניהו, צילום: אלכס קולומויסקי

חמש הדרישות שהעביר גנץ לנתניהו הן: הבטחת העברת תקציב 2021-2020, אישור תקנון הממשלה, העברת כל המינויים התקועים, סגירת כל נקודות היציאה להתחמקות מהרוטציה, השארת שר המשפטים בתפקידו ואי ביצוע שינויים שיפגעו בשלטון החוק.

גנץ הוסיף ואמר: "ירצו יקבלו. לא ירצו, יהיו בחירות". משמעות דבריו של גנץ היא שאין טעם לפי שעה לחוקק הערב את הצעת החוק לדחיית פיזור הכנסת. אם לא יושגו הלילה הסכמות בין הליכוד לכחול לבן, אזי החוק לא יועלה להצבעה בקריאה ראשונה - ולא ניתן יהיה לאשרו עד מחר בחצות בקריאה השנייה והשלישית

מהליכוד נמסר בתגובה: "בעקבות המאבק הפנימי בכחול לבן, גנץ חזר בו מכל ההסכמות שהושגו במשא-ומתן בין כחול לבן והליכוד, לרבות ההתעקשות שלו לאפשר לניסנקורן להמשיך בהפיכה פקידותית-משפטית העומדת בניגוד להסכמים הקואליציוניים. מצער שגנץ החליט לגרור את המדינה לבחירות מיותרות בעיצומו של משבר הקורונה".

בתוך כך, שעה קלה לאחר שהציב את הדרישות החדשות, פורסם כי שורה של בכירים בכחול לבן, בהם גנץ, ייכנסו לבידוד, מכיוון שנפגשו עם ח"כ הילה שי וזאן שחלתה בקורונה.

הבכירים הנוספים הם: מירב כהן, אלון שוסטר, איתן גינזבורג, יזהר ישי, עומר ינקלביץ וגבי אשכנזי. יצוין כי הכנסת מאפשרת לח"כים בבידוד להגיע להצבעות במליאה במתחם ייעודי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות