אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פסטיבל החיסונים: הזמן להחליף פרזנטורים צילום: לע"מ

דעה

פסטיבל החיסונים: הזמן להחליף פרזנטורים

הניכוס האופייני של נתניהו על כל דבר טוב שקורה במדינה, עלול לגרום לאפקט הפוך: ירידה בתמריץ להתחסן. הרי שני שליש מהציבור אינו מתנדב להפוך לשחקן פעיל במסע התעמולה של נתניהו בקמפיין הבחירות הנוכחי

22.12.2020, 08:11 | אדריאן פילוט

מאז מוצ”ש בו ראש הממשלה נתניהו ושר הבריאות אדלשטיין, פתחו באופן רשמי את ה"חיסונויאדה" - פסטיבל תחילת ההתחסנות שמלווה בסלפים ונאומים אינסופיים ומלאי פאתוס - שורה ארוכה של פוליטיקאים הפציצו את ההרשתות והעיתונות עם "מזכרות" של האירוע.

קראו עוד בכלכליסט

נראה כבר עתה כי החגיגות מוקדמות מדי: הביקוש הגבוה שעליו אנשי השלטון מיהרו להכריז, עלול להתברר בקרוב כמדומה, כשהלחץ הראשוני יתפוגג והקופות יגבירו הילוך ביכולת ובביצוע החיסונים.

בנימין נתניהו מקבל חיסון לקורונה , צילום: רויטרס בנימין נתניהו מקבל חיסון לקורונה | צילום: רויטרס בנימין נתניהו מקבל חיסון לקורונה , צילום: רויטרס

כדאי מאוד, ויפה שעה קודם, להחליף לאלתר את הפרזנטורים: הדרג הפוליטי, לרבות הנוכחי, אינו זוכה לאמון הציבור. למעשה, קשה לדמיין משבר אמון כל כך גדול בין הציבור לבין הדרג הנבחר. הוא לא סומך על הפוליטיקאים שכשלו בטיפול בקורונה, קיבלו החלטות פוליטיות ולא מקצועיות - דבר שנמשך בימים אלו ממש עם ההחלטה להכניס את כל השבים מחוץ לארץ אל תוך מלוניות קורונה במקום להגביר את הקנסות כמו שנעשה בכל העולם. זאת, על רקע סירובם של החרדים להסכים לכך.

עבור שני שליש מהישראלים שלא תומכים בשלטון הנוכחי (כ־65% לפי סקרים מעודכנים), הפוליטיקאים של היום, לרבות נתניהו ואדלשטיין, לא מהווים דוגמה אישית, אלא להיפך. הניכוס האופייני של נתניהו לכל דבר טוב שקורה במדינה - פעם זו היתה הצמיחה במשק, אחרי זה ההייטק, עכשיו החיסונים - עלול לגרום לאפקט הפוך: ירידה בתמריץ להתחסן. הרי שני שליש מהציבור אינו מתנדב להפוך לשחקן פעיל במסע התעמולה של נתניהו בקמפיין הבחירות הנוכחי, אחרי שגם החיסונים עברו פוליטיזציה מוחלטת.

לכן, כדאי להרחיק כמה שיותר את הפוליטיקה מהחיסונים, ולתת דווקא לאנשי מדע ורפואה לדבר, להסביר, להבהיר ולהצטלם. המוטציה החדשה והפייק־ניוז שממשיך לזרום סביב החיסונים, כבר חיברו קוקטייל מזיק, והפוליטיזציה של החיסונים עלולה רק להחריף אותו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות