אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אסטרזניקה: החיסון שלנו יעיל נגד המוטציה של הקורונה צילום: רויטרס

דיווח שוטף

אסטרזניקה: החיסון שלנו יעיל נגד המוטציה של הקורונה

המומחה מטעם הבית הלבן ד"ר פאוצ'י התחסן: "יש לי ביטחון מלא בבטיחות וביעילות של החיסון"; האיחוד האירופי: להתריע מפני נסיעות לא חיוניות לבריטניה בשל המוטציה; ביונטק: אם צריך, נוכל לפתח חיסון למוטציה תוך 6 שבועות

22.12.2020, 22:53 | כלכליסט ו-ynet

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

22:50 - אסטרזניקה: החיסון שלנו יעיל נגד המוטציה של הקורונה

יצרנית התרופות הבריטית AstraZeneca אמרה לסוכנות הידיעות רויטרס כי החיסון שלה לקורונה אמור להיות יעיל כנגד הגרסה החדשה של הנגיף העטרה, והוסיפה כי נערכו מחקרים לבדיקה מלאה של השפעת המוטציה.

חיסון לקורונה של אסטרזנקה , צילום: רויטרס חיסון לקורונה של אסטרזנקה | צילום: רויטרס חיסון לקורונה של אסטרזנקה , צילום: רויטרס

 

18:26 - ד"ר פאוצ'י התחסן: "יש לי ביטחון מלא בבטיחות וביעילות של החיסון"

המומחה של הבית הלבן למחלות זיהומיות, ד"ר אנתוני פאוצ'י, קיבל את המנה הראשונה של החיסון לקורונה. פאוצ'י, שקיבל את החיסון של חברת מודרנה, אמר כי "יש לי ביטחון מלא בבטיחות וביעילות של החיסון". פאוצ'י נחשב למומחה הבכיר בצוות הקורונה של הבית הלבן ולדמות אהובה על הציבור האמריקני. החיסון של מודרנה ניתן בשתי מנות בהפרש של 28 ימים. 

 

 

ד"ר אנתוני פאוצ ד"ר אנתוני פאוצ'י מתחסן היום | צילום: רויטרס ד"ר אנתוני פאוצ

 

17:30 - האיחוד האירופי: להתריע מפני נסיעות לא חיוניות לבריטניה בשל המוטציה

האיחוד האירופי ממליץ ל-27 המדינות החברות להתריע מפני נסיעות לא חיוניות לבריטניה. ההמלצה מגיעה לאחר גילוי המוטציה לנגיף הקורונה שנמצאה במדינה.

 

12:30 - ביונטק: אם צריך, נוכל לפתח חיסון למוטציה תוך 6 שבועות

חברת התרופות הגרמנת ביונטק, שפיתחה יחד עם פייזר חיסון נגד קורונה, בטוחה שהחיסון יפעל גם נגד המוטציה שנתגלתה בבריטניה. "מבחינה מדעית, ישנה סבירות גבוהה שהתגובה החיסונית שהחיסון מייצר תוכל להתמודד עם הגרסה החדשה של הנגיף", אמר אוגור שאהין, ממייסדי ביונטק. עם זאת הוסיף כי בשלב זה "איננו יודעים אם החיסון שלנו אכן יכול לספק הגנה מפני המוטציה החדשה".

אוגור שאהין, צילום: רויטרס אוגור שאהין | צילום: רויטרס אוגור שאהין, צילום: רויטרס

לדבריו, החלבונים במוטציה זהים ב-99% לאלו שבגרסה הקודמת, כך שבביונטק "בטוחים מבחינה מדעית" שהחיסון יתגלה כאפקטיבי - "אך נדע בוודאות רק אם ייערך ניסוי, ונצטרך שבועיים מעכשיו כדי לקבל את הנתונים. הסבירות שהחיסון שלנו עובד גבוהה יחסית".

עוד ציין שאהין, כי במקרה הצורך החברה שלו תוכל לפתח חיסון שיילחם במוטציה החדשה בתוך שישה שבועות. "בעקרון, היופי בטכנולוגיית השליח הוא שאנחנו יכולים להתחיל להנדס חיסון בתוך שישה שבועות", הסביר, כך לפי סוכנות הידיעות AFP. 

8:30 - טייוואן: מקרה הדבקה מקומי בקורונה - לראשונה מזה 8 חודשים

טייוואן דיווחה על מקרה הדבקה מקומי של קורונה לראשונה מזה שמונה חודשים – תזכורת כואבת ליכולת של הנגיף לגבור על מירב המאמצים להשתלט עליו. בכיר במרכז לפיקוח על מחלות בטייוואן אישר כי אדם נדבק בקורונה במדינה - המקרה הראשון של הדבקה קהילתית מאז ה-12 באפריל, אף שבתקופה המדוברת דווח על כ-300 נדבקים שהגיעו ממדינות אחרות.  

שוק טייפה בטייוואן, צילום: איי פי שוק טייפה בטייוואן | צילום: איי פי שוק טייפה בטייוואן, צילום: איי פי

טייוואן נחשבת לאחד מסיפורי ההצלחה הגדולים של המלחמה בקורונה, זאת לאחר שעד כה דווח על 766 נדבקים בלבד במדינה ו-7 מתים, על אף קרבתה הגיאוגארפית לסין, שם פרצה המגפה במקור. האסטרטגיה של טייוואן כללה הגבלות תנועה כבר בשלב מוקדם של ההתפרצות והטלת חוקי בידוד נוקשים. ההצלחה בבלימת הנגיף אפשרה לחיים במדינה להמשיך להתקיים כמעט בצורה רגילה: משרדים, בתי ספר ועסקים נותרו פתוחים והממשלה הצליחה להימנע מהטלת סגר כללי.

ההצלחה בהתמודדות עם המגפה פירושה שטייוואן נמנעה גם מהנזק הכלכלי אותו ספגו מדינות רבות אחרות, ולפי ההערכות היא צפויה לסיים את השנה בצמיחה. לפי התחזיות, הכלכלה תתרחב השנה ב-2.3% - וזאת בניגוד למרבית המדינות המפותחות בעולם שנכנסו למיתון.

7:50 - ארה"ב: בכירים דנים בהגבלת טיסות בשל המוטציה בבריטניה

גורמים אמריקנים בכירים דנים באפשרות לאסור טיסות ממדינות מסוימות בשל התפרצות המוטציה החדשה של נגיף הקורונה בבריטניה. כך דווח ב"וושינגטון פוסט". המרכז לבקרת מחלות האמריקני (CDC) מסר כי הוא "עוקב מקרוב אחר המצב ובוחן אפשרויות תגובה ביחס לנסיעות בינלאומיות".

נמל תעופה בוירג נמל תעופה בוירג'יניה, ארה"ב | צילום: איי אף פי נמל תעופה בוירג

בתוך כך דווח כי יותר מ-18 מיליון בני אדם בארה"ב נדבקו בנגיף הקורונה מפרוץ המגפה בתחילת השנה - כך לפי נתוני אוניברסיטת ג'ונס הופקינס. כמו כן, יותר מ-319 אלף בני אדם מתו כתוצאה מסיבוכי הנגיף ברחבי המדינה. ארצות הברית היא מוקד התפשטות המגפה המוביל בעולם ומוקדם יותר השבוע החל במדינה מבצע חיסונים לנגיף. בין המתחסנים הראשונים היה הנשיא הנבחר ג'ו ביידן.

07:00 - בשל זן הקורונה החדש: פנמה וגואטמלה יגבילו כניסת נוסעים מבריטניה ודרא"פ

פנמה וגואטמלה הצטרפו לרשימת המדינות שהטילו הגבלות על הנוסעים שמגיעים מבריטניה ומדרום אפריקה בשל גילוי מוטציה בנגיף הקורונה במדינות אלה. לפי ההוראה בפנמה, כניסת הנוסעים המגיעים ממדינות אלה תיאסר עד להודעה חדשה, ובגואטמלה יהיו מחויבים הנוסעים מבריטניה ומדרום אפריקה בבידוד של שבוע. זאת, במשך החודשיים הקרובים.

06:50 - הקורונה בברזיל: כ-25 אלף נדבקים מאומתים אובחנו ביממה האחרונה

הרשויות בברזיל עדכנו כי 25,019 נדבקים מאומתים בנגיף הקורונה אובחנו ביממה האחרונה. מדובר במספר נמוך ביחס לימים הקודמים, כשבסוף השבוע נרשם שיא של כ-68 אלף נדבקים ביממה. כמו כן, 527 חולים נפטרו כתוצאה מסיבוכי הנגיף - מספר נמוך מהימים הקודמים גם כן. מפרוץ המגפה נדבקו במדינה יותר מ-7 מיליון בני אדם, ומתו 187,291 חולים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות