אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עפר שלח מקים מפלגה חדשה: "דרושה מנהיגות אחרת - עם עומק אידיאולוגי" צילום: מוטי קמחי

עפר שלח מקים מפלגה חדשה: "דרושה מנהיגות אחרת - עם עומק אידיאולוגי"

ח"כ עפר שלח כינס מסיבת עיתונאים שבה הודיע על צעד שמטרתו לדבריו "להחזיר הביתה מצביעי מרכז-שמאל". על עזיבת יש עתיד: "הייתי ממייסדיה. חבריי שם יודעים בסתר ליבם שהסירוב לשנות נושא בתוכו את זרעי הכישלון". נשיא ארגון העצמאים רועי כהן הצטרף אליו. האם גם רון חולדאי ואבי ניסנקורן יגיעו? יאיר לפיד הגיב: "מאחל לו הצלחה"

24.12.2020, 12:59 | ynet
אחרי הקרע עם יו"ר יש עתיד יאיר לפיד על רקע דרישתו לקיום פריירמיז במפלגה, כינס בצהריים (יום ה') ח"כ עפר שלח מסיבת עיתונאים ובה הודיע על פרישתו מיש עתיד והקמתה של מפלגה חדשה שתתמודד בבחירות 2021. הוא תקף את חבריו לשעבר והדגיש: "אני רוצה לומר לחברי למחנה דברים שחלקם אולי לא יהיו נעימים לאוזניכם: תמו ימי הבכי והנהי על ישראל שלנו היפה שאיננה עוד. תמו ימי הפסילה של ציבורים שלמים, חרדים וערבים ואנשי פריפריה ש'לא יודעים מה טוב להם'. תמו ימי הגנרלים, הקומבינות הפוליטיות, הזיגזגים האידיאולוגיים והדמויות הפופולריות שנחמדות לכולם".

קראו עוד בכלכליסט

באותו נושא הוא הוסיף: "החרדים יודעים שאני יריב אידיאולוגי, אבל בן שיח. אוביל להחזרת שיתוף הפעולה בינן לבין הגוש שלנו, שאפיין את מפלגת העבודה של פעם. בממשלה הבאה חייב להיות ייצוג לדרך ברורה ולהשקפת עולם שישראלים כה רבים שותפים לה. אני קורא לכל מי שמתיימר לחדש את פניו של המרכז-שמאל, לחבור אליי ולקבל את קווי היסוד שאני מניח היום בפני הציבור".

 

שלח טען שתוצאות הסקרים האחרונים מצביעים על שהרצון להחליף את נתניהו שולח מצביעי שמאל אל גדעון סער, שאותו הגדיר "מי שניסח והוביל את חוק הלאום, מתנגד בגלוי לכל מאמץ לשלום, ותומך בכלכלה דורסנית ובשלטון הממסד הדתי בחיינו".

 

שלח עדכן שצירף אליו את את עו"ד רועי כהן, המשמש נשיא "להב" (לשכת ארגוני העצמאים והעסקים בישראל). הם צפויים לרוץ על הפלטפורמה של מפלגת העצמאים.

בהצהרה אמר שלח: "ישראל נמצאת בצומת קריטי. בבחירות הקרובות יוכרע אם נמשיך לחיות תחת שלטון כושל ורקוב מוסרית, או שנסיים את המשבר הפוליטי הארוך. הצומת הזה מחייב לקבל החלטות אמיצות. הסיפור העצוב של כחול לבן מלמד ש'רק לא ביבי' זה לא מספיק. הכישלון הגדול ביותר נולד מהרעיון לנסות לחבר נבחרת כוכבים. מהסיבה הזאת דרשתי מיאיר לפיד לקיים בחירות פתוחות שבהן יש עתיד תוגדר מחדש. אמרתי לו שבלי שינוי עמוק יש עתיד לא תוכל להתמיד".

עפר שלח, צילום: מוטי קמחי עפר שלח | צילום: מוטי קמחי עפר שלח, צילום: מוטי קמחי

שלח הוסיף: "דרושה למדינה מנהיגות אחרת, עם עומק אידיאולוגי, אמינות ויכולת פוליטית. בשנותי בעיתונות ובפוליטיקה הוכחתי שיש לי את שניהם. תחשבו טוב: האם יש מי שאתם מאמינים לו בכך יותר ממני? הייתי ממייסדי יש עתיד, אני משאיר בה חברים אהובים, שיודעים היטב כמה לחמתי עבורם ועבורה, ויודעים גם בסתר ליבם שהסירוב לשנות, נושא בתוכו את זרעי הכישלון".

ח"כ שלח החליט לצאת לדרך עם מסגרת פוליטית חדשה לנוכח הניסיון לגבש פלטפורמה במרכז-שמאל שתחזיר מצביעים הביתה ולא תפיל אף אחת מהמפלגות מתחת לאחוז החסימה. בבורסות השמות של הימים האחרונים נמצאים חוץ מראש העיר תל אביב רון חולדאי גם שר המשפטים אבי ניסנקורן ששוקל את דרכו הפוליטית בכחול לבן וניסיונות של גורמים שונים להחזיר אל המגרש גם דמויות פוליטיות בכירות כמו ציפי לבני ואפילו חברי כנסת בולטים לשעבר.

מרגע שהכריז שלח על על רצונו לקיים פריירמיז ביש עתיד, המפלגה שהיה שותף בהקמתה, התערערו היחסים בינו לבין לפיד. בין השניים שורר נתק מזה שבועות ארוכים ומלכתחילה היה ברור ששיתוף הפעולה הפוליטי ביניהם יפסק בסיבוב הבחירות הנוכחי.

בצהריים כתב לפיד בתגובה להודעה של שלח: "מאחל לעפר שלח הצלחה בהמשך דרכו ומודה לו על שיתוף הפעולה בתשע השנים האחרונות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות