אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
S&P על הבחירות בישראל: הסיכון עולה, הדירוג נשאר בינתיים צילום: שאטרסטוק

S&P על הבחירות בישראל: הסיכון עולה, הדירוג נשאר בינתיים

החברה התייחסה לפיזור הכנסת והליכה לבחירות רביעיות תוך שנתיים, וציינה כי למרות שאינה צופה שינוי בדירוג האשראי של ישראל שעומד על AA-, הקיטוב הפוליטי עלול להקשות על הקטנת החוב; בחודש נובמבר ציינה כי העדר תוכנית פיסקלית לטווח הבינוני עלולה לפגוע בדירוג האשראי

24.12.2020, 15:18 | עמרי מילמן

חברת הדירוג S&P הוציאה היום התייחסות לפיזור הכנסת והליכה לבחירות רביעיות תוך שנתיים.

בהודעה הרשמית כתבה כי אמנם אינה צופה שינוי בדירוג של ישראל שעומד על AA-, אולם ציינה כי היא רואה המצב בו אין וודאות פוליטית ומדינת ישראל הולכת לבחירות חוזרות, שיסתיימו ללא הכרעה חד משמעית, שוב, כאירוע שיביא לעלייה בסיכון הפיסקלי בטווח הקצר-בינוני.

קראו עוד בכלכליסט

באישרור הדירוג האחרון של החברה בחודש נובמבר ציינו האנליסטים כי "במקרה שההתנהלות הפיסקלית תהיה טובה יותר מהתחזיות הנוכחיות שלהם או יתרחש שיפור משמעותי בסביבה הביטחונית במזרח התיכון, תיתכן פעולת דירוג חיובית. לעומת זאת, במידה וההאטה הכלכלית תהיה עמוקה וארוכה יותר (לאור יציאה איטית יותר ממשבר הקורונה למשל) ותוביל להידרדרות משמעותית יותר מהצפוי במעמד הפיסקלי תיתכן הורדה בדירוג".

מעבר להשפעות המיידית של מגפת הקורונה, גם העדר תוכנית פיסקלית לטווח הבינוני בכל הנוגע לחוב הממשלתי עלול לפגוע בדירוג האשראי. חברת הדירוג מתייחסת בהרחבה למתיחות הפוליטית ולסיכויי הגובר לבחירות בחודשים הקרובים.

כסף, צילום: שאטרסטוק כסף | צילום: שאטרסטוק כסף, צילום: שאטרסטוק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות