אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות החברות נגד אמסלם: לא ניתן לבטל כרגע את נבחרת הדירקטורים צילום: אלכס קולומויסקי

רשות החברות נגד אמסלם: לא ניתן לבטל כרגע את נבחרת הדירקטורים

לטענת היועמ"ש של הרשות, עו"ד דלית זמיר, ובהתאם לדעתו של היועמ"ש, עד לגיבוש הליך חדש - כל שינוי שיטה, או הצגת מועמד עצמאי מטעם השרים, חייב להתלוות בנימוק מצד השר הממנה

24.12.2020, 15:54 | ליאור גוטמן

רשות החברות הממשלתיות מסרבת לעת עתה להיענות לשר המופקד עליה דודי אמסלם, והיא לא מתכוונת לבטל את נבחרת הדירקטורים. כך עולה ממכתב תגובה שנשלח מצד היועמ"ש של רשות החברות, דלית זמיר, לתנועה לאיכות השלטון, שפנתה אליה בנושא.

קראו עוד בכלכליסט

השר דודי אמסלם, צילום: אלכס קולומויסקי השר דודי אמסלם | צילום: אלכס קולומויסקי השר דודי אמסלם, צילום: אלכס קולומויסקי

עיון בתגובה של זמיר, שמכותבת כעותק גם למנהל הרשות שיוצא ינקי קווינט, מעלה ש"לבקשתו של מנהל הרשות הריני להשיב לפנייתכם ולהבהיר כי רשות החברות הממשלתיות פועלת בהתאם לחוות הדעת המשפטית של המשנה ליועץ המשפטי לממשלה דאז הגברת דינה זילבר בעניין נבחרת הדירקטורים כפי שהועברה לשר הדיגיטלי הלאומי". מדובר למעשה בהוראה שהגיעה החודש מצד זילבר, ועל דעת היועמ"ש אביחי מנדלבליט,לפיה עד לגיבוש הליך חדש - צעד שנמצא בסמכותו של אמסלם, או לפחות היה כזה עד להתפרקות הממשלה - שקובעת שנבחרת הדירקטורים הממשלתית היא מאגר הבכירים ממנו ניתן לאייש משרות בחברות הממשלתיות השונות. כל שינוי שיטה, או הצגת מועמד עצמאי מטעם השרים, חייב להתלוות בנימוק מצד השר הממנה.

עוד עונים מרשות החברות הממשלתיות ש"בעניין שינוי קריטריון לנבחרת בהמשך למענה שניתן לכם על ידי משרד המשפטים, בשלב זה טרם גובש הליך נבחרת דירקטורים חדש". יצוין שתגובת רשות החברות הגיעה לאחר התפרקות הממשלה, ועצם הכניסה לממשלת מעבר מטילה הגבלות על שינויים ארגוניים או רגולטורים בעבודת הממשלה, וזאת עד להשבעתה של הממשלה החדשה שתגיע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות