אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מליסרון מקדמת תוכנית להרחבת קניון רמת אביב - ולהוספת 4 מגדלים צילום: עמית שעל

מליסרון מקדמת תוכנית להרחבת קניון רמת אביב - ולהוספת 4 מגדלים

על פי התוכנית שזוכה לתמיכת העירייה מבקשת מליסרון להוסיף קומת מסחר שלישית לקניון ולהוסיף ארבעה מגדלים בני 15-32 קומות בצמוד אליו בייעוד מגורים, משרדים, ומלונאות. בשבוע הבא תוצג התוכנית לתושבים בהליך שיתוף ציבור

30.12.2020, 20:43 | שלומית צור

חברת הנדל"ן המניב מליסרון, בשליטת משפחת עופר, המחזיקה בקניון רמת אביב, מבקשת להרחיב את הקניון ולהוסיף ארבעה מגדלים בצמוד אליו. טרם הוגשה תוכנית לוועדה המקומית לתכנון ובנייה, אך התוכנית הראשונית שמקדמת החברה בשלב זה וזוכה לתמיכת העירייה, כוללת הוספת קומה לקניון ולמגדל המשרדים הקיים, ובנוסף תוספת של ארבעה מגדלים בגובה 15-32 קומות בייעוד מגורים, משרדים ומלונאות. חניון ברזיל צפוי אף הוא להתרחב לקומות תת-קרקעיות נוספות.

קראו עוד בכלכליסט

תושבי השכונות הסמוכות - רמת אביב ונווה אביבים, מביעים חשש, בעיקר ברשתות החברתיות, מכך שהתשתיות הקיימות בסביבה אינן מסוגלות להכיל את היקפי הבנייה המתוכננים, בין היתר בשל ריבוי תוכניות בנייה בשכונה הכוללות גם את בית מילמן, וכמה פרויקטים של פינוי-בינוי באזור המצויים בשלב מימוש.

קניון רמת אביב, צילום: עמית שעל קניון רמת אביב | צילום: עמית שעל קניון רמת אביב, צילום: עמית שעל

כמו כן התושבים מוטרדים מכך שתמיכת העירייה נשענת בעיקר על הפעלת הקו הירוק של הרכבת הקלה, בעוד מועד השלמת העבודות לסלילת התוואי אינו ידוע, וגם השלכות הקו על הרגלי ההתניידות של התושבים. ב-6 בינואר, תקיים העירייה מפגש שיתוף ציבור בו תציג את התוכנית לתושבים ותשמע את הערותיהם.

לדברי אביטל זהר, יו"ר התנועה להתחדשות ולשימור רמת אביב ונווה אביבים, "אנחנו רואים בחיוב תוספת סבירה של שטחי משרדים, ובפרט חללי עבודה משותפים, ואף מלון, ואנחנו מצויים בהידברות עם מליסרון. עם זאת חשוב לוודא שהעירייה תעמוד על המשמר, ולא תאשר תוספת לא סבירה של שטחים ומגדלים שחורגים מסביבתם. חשוב לנו שכמה שיותר תושבים ישתתפו במפגש שיתוף הציבור, ישמעו את התוכנית יביעו את עמדתם בהתאם לנתונים שיוצגו".

מליסרון מקדמת את התוכנית להוספת בינוי לקניון, לאחר שהשלימה לפני שנה את רכישת חלקה של חברת הביטוח מגדל בקניון (26.6%) תמורת 425 מיליון שקל. מאז הושלמה הרכישה מחזיקה מליסרון בבעלותה 100% מהקניון. סכום הרכישה שיקף לקניון שווי של 1.6 מיליארד שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות