אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המחאה נגד נתניהו: 11 נעצרו בירושלים צילום: קריים מיניסטר

המחאה נגד נתניהו: 11 נעצרו בירושלים

מפגינים שהתגודדו ליד מעון ראש הממשלה במסגרת מה שהגדירו כ"מצור על בלפור" - פונו. מאות צעדו מגשר המיתרים לרחוב בלפור. המשטרה חסמה כמה רחובות לתנועה

02.01.2021, 23:40 | ynet

המשטרה עצרה אחר הצהריים (שבת) 11 מפגינים לאחר שעשרות חסמו את הכניסה למעון ראש הממשלה בפינת הרחובות בלפור וסמולנסקין בירושלים, במסגרת מה שהגדירו "המצור על בלפור". בשל ההפגנה, נחסמו כמה רחובות לתנועה. מפגינים שהתכנסו בגשר המיתרים צעדו לכיוון רחוב בלפור. 

קראו עוד בכלכליסט

במהלך הפגנה נגד נתניהו במושבה יבנאל שבגליל התחתון, הושלכו אבנים לעבר המפגינים. אישה אחת נפגעה, אך לדברי המשטרה היא לא נזקקה לטיפול רפואי. במקום הפגינו כעשרה ממתנגדי נתניהו מול כ-25 מתומכיו. במשטרה אומרים כי ככל הנראה את האבנים השליכו ילדים, שלא היו קשורים להפגנות. עם זאת, במשטרה מנסים לאתר מצלמות אבטחה סמוכות כדי לבדוק האם האירוע תועד. כעבור כמה שעות עצרה המשטרה שני נערים בני 14 ו-15 כחשודים במעשה.

העימותים ליד מעון ראש הממשלה, היום, צילום: קריים מיניסטר העימותים ליד מעון ראש הממשלה, היום | צילום: קריים מיניסטר העימותים ליד מעון ראש הממשלה, היום, צילום: קריים מיניסטר

מ"הדגלים השחורים" נמסר טרם ההפגנה כי "ההסתה והאלימות לא יפחידו אותנו ממלחמה בלתי מתפשרת להצלת הדמוקרטיה הישראלית".

מ"אין מצב", שקיימו צעדה מגשר המיתרים לרחוב בלפור נמסר כי "השנאה וההסתה היוצאות מבית הנאשם הפלילים, כדי להציל עורו מחומרת הדין, הפכו להיות סכנה של ממש על החברה הישראלית כולה, העומדת בפני בחירות".

 

מ"קריים מיניסטר", שקיימה עם היא צעדה למתחם ההפגנה, נמסר כי "בפתחה של שנה חדשה, אנו נחושים להמשיך את המחאה שהפילה את ממשלתו הכושלת של הנאשם ותביא להפלתו בבחירות".

 

מ"קומי ישראל" נמסר כי "בשעה שיש קטסטרופה כלכלית, עשרות אלפי עסקים שנחרבו ומאות אלפי צעירים מחוסרי פרנסה כתוצאה מכישלון ניהול המשבר של נתניהו, הוא עסוק בהסתה מכוערת נגד צעירים שהוא חיסל להם את העתיד. אין גבול לאבסורד".

מהליכוד נמסר כי "בשעה שההורים וסבא וסבתא שלהם מתחסנים, המפגינים מנסים לפרוץ באלימות לתוך מעון ראש הממשלה שהביא להם את החיסונים. אין גבול לאבסורד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות