אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניצחון לאקירוב-לפידות-ארקין במאבק על השליטה בדירקטוריון כלל אחזקות צילום: עטא עוויסאת, אוראל כהן

ניצחון לאקירוב-לפידות-ארקין במאבק על השליטה בדירקטוריון כלל אחזקות

שלושה מנציגיהם כבעלי מניות נבחרו לדירקטוריון החברה האם של כלל ביטוח: האסיפה בחרה במלי מרגליות, מיה ליקוורניק, ורדה אלשייך, רוני מליניאק וחיים סאמט; התוצאה אינה מעודדת מבחינת ההנהלה הנוכחית בראשות יורם נווה, שבעלי המניות פעלו להדחתו; יאיר ברטוב נבחר לדח"צ, המוקד עובר לבחירות בחברה הבת כלל ביטוח

04.01.2021, 07:37 | גולן חזני

מלי מרגליות, היו"ר הזמני של כלל אחזקות, נבחרה באסיפה הכללית לקדנציה נוספת כדירקטורית בחברה. אסיפת בעלי המניות של כלל בחרה גם בשופטת לשעבר ורדה אלשיך שהתעמתה לאחרונה עם מרגליות לקדנציה נוספת.

קראו עוד בכלכליסט

בנוסף נבחרו לדירקוריון  מיה ליקוורניק, רוני מליניאק וחיים סאמט להצטרף לדירקטוריון כדירקטורים חדשים. לא נבחרו: אבי קנובל, יגאל בר יוסף, אמיר חייק, איציק הורוביץ, ואוסאמה חסן - למרות שחסן כיהן בעבר 9 שנים כדירקטור בכלל ביטוח. כדח"צ נבחר יאיר ברטוב שהועדף על ניצנה עדוי.

התוצאות רחוקות מלהיות מעודדות עבור הנהלת החברה בראשות יורם נווה. שלושה מהנבחרים הם נציגים של בעלי המניותהפרטיים הגדולים: ליקוורניק מטעמו של מורי ארקין, סאמט מטעמו של אלפרד אקירוב, ומליניאק מטעמו של איילן לפידות, מנכל הפניקס לשעבר שמועמד נוסף שלו, אמיר חייק, לא נבחר.

בעלי המניות הפרטיים מתנגדים למנכ"ל הנוכחי יורם נוה והובילו נסיון להדחתו שכשל בשל התערבות רשות שוק ההון. גם אלשיך איננה נחשבת מתומכיה המובהקים של נווה וכך גם מרגליות. מועמדים שהיו "ידידותיים" יותר לנווה,לא נבחרו.

עתה יתכנס הדירקטוריון לבחור יו"ר.עם זאת, הדירקטוריון המשמעותי יותר הוא של החברה הבת כלל ביטוח, ושם נכנס לתמונה יו"ר רשות שוק ההון משה ברקת שועדה בראשות שופט שהקים אמורה לאשר את המועמדים. נווה יקווה למועמדים נוחים יותר מבחינתו בדירקטוריון כלל ביטוח, אבל הרכב הדירקטוריון בכלל אחזקות יקשה על דירקטוריון החברה הבת להציג עמדה שונה בצורה קיצונית.

מנכ"ל כלל ביטוח יורם נוה, צילום: יריב כץ מנכ"ל כלל ביטוח יורם נוה | צילום: יריב כץ מנכ"ל כלל ביטוח יורם נוה, צילום: יריב כץ

תגיות