אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סינגפור רשמה ב-2020 את המיתון החריף בתולדותיה צילום: רויטרס

סינגפור רשמה ב-2020 את המיתון החריף בתולדותיה

על רקע מגפת הקורונה, כלכלת העיר-מדינה התכווצה בשיעור של 5.8% בשנה שעברה לעומת 2019. התחזיות היו פסימיות יותר

04.01.2021, 09:25 | חדשות חוץ

סינגפור רשמה ב-2020 את המיתון החריף ביותר בתולדותיה, על רקע השלכות מגפת הקורונה, כך על פי דיווח ברויטרס. עם זאת, חלה התאוששות ברבעון הרביעי לאחר שהוסרו עוד הגבלות.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הנתונים הראשוניים שפרסם משרד המסחר, הכלכלה התכווצה בשנה שעברה בשיעור של 5.8% לעומת שנת 2019. אף שמדובר בנתון הגרוע ביותר בהיסטוריה של העיר-מדינה, הוא יותר טוב מתחזיות הממשלה שציפו להתכווצות של בין 6%-6.5%. עבור השנה הנוכחית, ההערכה היא כי תירשם צמיחה של בין 4%-6%.

"ההתאוששות ב-2021 קרוב לוודאי שתמשיך להיות מאוד הדרגתית", הסביר בריאן טאן מברקליס. "הרבה מזה יהיה תלוי בקצב שבו הממשלה תצליח לחלק את חיסוני הקורונה והאם זה יאפשר לנו לפתוח מחדש את הגבולות ובצורה מהירה יותר".

ראש הממשלה לי הייסן לונג אמר בשבוע שעבר כי אף שהכלכלה מראה סימני התייצבות, ההתאוששות לא תהיה מאוזנת, והפעילות תישאר מתחת לרמות שנרשמו לפני פרוץ המגפה לעוד זמן מה. הממשלה בסינגפור הוציאה כבר מעל 75 מיליארד דולר אמריקאי, המייצגים 20% מהתמ"ג, על תוכניות סיוע למשקי בית ועסקים.

סינגפור בפברואר 2020, עם תחילת מגפת הקורונה, צילום: איי אף פי סינגפור בפברואר 2020, עם תחילת מגפת הקורונה | צילום: איי אף פי סינגפור בפברואר 2020, עם תחילת מגפת הקורונה, צילום: איי אף פי

עוד עולה מהנתונים שפרסם משרד המסחר, כי ברבעון הרביעי של השנה התכווצה הכלכלה ב-3.8% לעומת התקופה המקבילה שנה קודם לכן, זאת לאחר התכווצות שנתית של 5.6% שנרשמה ברבעון השלישי.

בהשוואה לרבעון הקודם ובהתאמה עונתית, התמ"ג התרחב ב-2.1% ברבעון הרביעי, זאת לאחר עלייה של 9.5% בשלושת החודשים קודם לכן.

בסינגפור הטילו מגבלות מחמירות באפריל בניסיון לבלום את התפשטות הקורונה. הממשלה החלה בהקלת ההגבלות הללו ביוני, כך שמרבית הפעילות הכלכלית חזרה לסדרה. עדיין יש חובת עטיית מסכות בעיר.

לפי הנתונים שפרסם משרד המסחר, ברבעון הרביעי עלה הייצור ב-9.5% לעומת הרבעון הרביעי של 2019. לעומת זאת, בתעשיית הבנייה נרשמה התכווצות שנתית של 28.5%, ובסקטור השירותים התכווצו ב-6.8%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות