אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלשטיין לא מוותר על דסק"ש ושולף נשק חדש: הקלטה של רמי אונגר צילום: כפיר סיון

אלשטיין לא מוותר על דסק"ש ושולף נשק חדש: הקלטה של רמי אונגר

בעל השליטה היוצא באי.די.בי הקליט את יבואן הרכב רמי אונגר בלא ידיעתו במהלך מאבק השליטה בדסק"ש. העניין נחשף בשלב האחרון של המאבק המשפטי על רכישת השליטה בחברה מידי מחזיקי האג"ח של אי.די.בי. אלשטיין ניסה להוכיח כי בקבוצה לרכישת דסק"ש, שהובילה מגה אור המצויה בשליטת צחי נחמיאס, לא היו משקיעים אמיתיים

05.01.2021, 07:51 | גולן חזני
הראיה לבית המשפט חשפה את הקלפים: אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה היוצא באי.די.בי, הקליט את יבואן הרכב רמי אונגר בלא ידיעתו במהלך מאבק השליטה בדסק"ש. העניין נחשף בשלב האחרון של המאבק המשפטי על רכישת השליטה בחברה מידי מחזיקי האג"ח של אי.די.בי. אלשטיין ניסה להוכיח כי בקבוצה לרכישת דסק"ש, שהובילה מגה אור המצויה בשליטת צחי נחמיאס, לא היו משקיעים אמיתיים.

קראו עוד בכלכליסט

בית המשפט המחוזי בתל אביב אישר את מכירת השליטה בדסק"ש למגה אור, ובשבוע שעבר ערער אלשטיין על החלטה זו. הערעור הוגש באמצעות עו"ד אבי וינרוט, שהחליף את יוסי בנקל כנציגו של אלשטיין ושל חברת דולפין שבשליטתו.

אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה היוצא באיי.די.בי, צילום: כפיר סיון אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה היוצא באיי.די.בי | צילום: כפיר סיון אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה היוצא באיי.די.בי, צילום: כפיר סיון

אלשטיין ביקש להוסיף ראיה בערעור לבית המשפט העליון. הוא טען כי קבלת ההצעה של מגה אור מהווה הפרה של חוק הריכוזיות, כי ייווצר מצב שהחברה הציבורית תשלוט בשלוש השכבות של דסק"ש. מגה אור טענה כי היא רוכשת פחות מ־30% מדסק"ש ואין מדובר בשליטה.

אלשטיין גרס כי מגה אור הגישה את ההצעה הראשונית מטעמה בלבד, "שכן עד לתום המועד להגשת ההצעות (4.11.20) לא פורטו שמות של מציעים אחרים ושיעור האחזקות שהם מבקשים לרכוש, כנדרש". לדבריו, אחרי טענתו זו, הגישה מגה אור ביום הדיון (18.11.20) "רשימת מציעים". ברשימה נטען כי אם ווליו בייס לא תצליח להפיץ את כל יתרת המניות שתרכוש מגה אור, ירכשו אותן (בשיעורים לא ידועים) רמי אונגר, חן למדן וחן שחר - שותפיו של נחמיאס לרכישה.

וינרוט ביקש לצרף ראיה - תמלול של הקלטת שיחה עם אונגר, שהתקיימה אחרי הדיון ב־18.11, יומיים לפני פסק הדין של השופט חגי ברנר בבית המשפט מחוזי. "בשיחה זו אומר אונגר מפורשות כי הוא הביע נכונות בעבר לסייע לחברו הטוב צחי נחמיאס לרכוש חלק ממניות דסק"ש. אונגר סיפר כי לבסוף הודיע לנחמיאס - עוד קודם למכתב מ־18.11.20, כי למרות ההתעניינות שהביע, הוא לא מתכוון לרכוש מניות. אונגר גם הסביר לאלשטיין כי הוא שוחח עם נחמיאס ביום הדיון בעקבות הפרסומים בעיתונות על אודות הצטרפותו לקבוצה של מגה אור, וביקש הסברים. לדברי אונגר, נחמיאס אמר לו שהוא לא טען כי הוא חלק מהקבוצה. אונגר גם אמר לאלשטיין שאם בעלי התפקיד יטרחו לברר איתו את הדברים, הוא יאמר להם כי אינו חלק מהקבוצה". כך נטען בפנייה של אלשטיין לבית המשפט בשבוע שעבר.

אלשטיין טוען כי יש בראיה זו כדי להפריך תצהיר של נחמיאס. עוד ביקש בעל השליטה היוצא באי.די.בי לחקור את נחמיאס ואונגר בדיון בבית המשפט המחוזי. השופט ברנר דחה את הפנייה, כי ראה בה ניסיון של אלשטיין לדחות את הקץ ללא הצדקה ולפורר את קבוצת מגה אור כדי לסכל את הצעתה.

אלשטיין הדגיש כי גם שני השמות הנוספים שהציג נחמיאס, למדן ושחר, לא התחייבו כלל לרכוש מניות. "הדבר מלמד כי נחמיאס הפריח שמות בעלמא ומי שרוכשת את המניות היא מגה אור, על אף האיסור שבדין", טוען אלשטיין.

הקלטת שיחות בין אנשי עסקים מסדר גודל כזה איננה דבר שבשגרה. אלשטיין יצא לחופשה בארגנטינה, וצפוי לחזור ממנה בימים הקרובים, לקראת הדיון בערעור בעליון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות