אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חיים רמון פורש מתפקידו כיו"ר חברת קנאביס כחצי שנה בלבד לאחר שמונה צילום: חיים צח

חיים רמון פורש מתפקידו כיו"ר חברת קנאביס כחצי שנה בלבד לאחר שמונה

ונטייז הרשומה כחברה קפריסאית מיזגה לתוכה חברה ישראלית הפועלת למימון פעילויות קנאביס פנאי וקנאביס רפואי בארה"ב. גורמים בתחום מייחסים להתפטרות של רמון קשיים שהחברה חווה במימוש חלק מפעילותה כחברה ציבורית

05.01.2021, 10:23 | צלי גרינברג

חברת וונטייז דיווחה הבוקר (ג'), כי חיים רמון התפטר מתפקידו כיו"ר הדירקטוריון שלה כחצי שנה בלבד לאחר שמונה לתפקיד. גורמים בתחום הקנאביס מעריכים כי הסיבה להתפטרות נעוצה בקשיי החברה הציבורית לממש פעילות המימון בתחום קנאביס הפנאי.

קראו עוד בכלכליסט

חיים רמון אמר ל"כלכליסט", כי "החלטתי להתפטר מסיבות אישיות, בעיקר כי אין ברשותי כיום הזמן הנדרש להשקיע גם בפעילות זו". כיו"ר פעיל בוונטייז רמון קיבל אופציות לכ-3% מהון מניות החברה, שעדיין לא הבשילו.

חיים רמון, צילום: עטא עוויסאת חיים רמון | צילום: עטא עוויסאת חיים רמון, צילום: עטא עוויסאת

רמון הוא הפוליטיקאי הבכיר הישראלי (לשעבר) הראשון שנכנס לחברת קנאביס, וונטייז היא חברת הקנאביס השנייה בה לקח חלק פעיל. זאת לאחר שבאוגוסט 2018 החל לשמש כיועץ לחברת הקנאביס אסיף 420, שגם ממנה פרש, זמן קצר לאחר שזו ניסתה להתמזג לשלד הבורסאי קמן קפיטל, וכשלה.

וונטייז, הרשומה כחברה קפריסאית, מיזגה לתוכה את חברת הקנאביס סי אף בי אייץ' הישראלית, הפועלת למימון פעילויות קנאביס פנאי וקנאביס רפואי בארה"ב. החברה חזרה בתחילת יולי האחרון למסחר ברשימת השימור בבורסה בתל אביב, לאחר שהרשות לניירות ערך פרסמה ב-17 ליוני השנה מתווה המאפשר לחברות קנאביס לצרכי פנאי זרות להיסחר בבורסה בתל אביב, תחת מגבלות.

בין המגבלות: איסור על החברה הרשומה להיות מאוגדת בישראל, בה קנאביס לצרכי פנאי עדיין נאסר; איסור על ישראלים להגיע בה לשליטה או להגיע לרוב אם אין בה גרעין שליטה; ואיסור על ישראלים לכהן במשרות בכירות, ובהן מנכ"ל וסמנכ"ל כספים.

מאז חזרתה למסחר ולאחר הדיווחים על הצטרפות חיים רמון לחברה וונטייז זינקה בכ-455.5% לשווי של 88.1 מיליון שקל. החברה נסחרת כיום בשווי 30.9 מיליון שקל, המהווה עלייה של 72.1% מאז חזרתה למסחר ביולי האחרון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות