אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הדולר המשיך לשפל הבא: נסחר היום מתחת ל-3.2 שקלים צילום: שאטרסטוק

הדולר המשיך לשפל הבא: נסחר היום מתחת ל-3.2 שקלים

המטבע האמריקאי נחלש בעד 0.2% עד לשווי של 3.198 שקלים, השיעור הגרוע שלו מאז ה-15.10.96; השער היציג שלו נקבע על 3.203 שקלים; הדולר נסוג מול מקבילו הישראלי ב-12 ימים מתוך 14 האחרונים; בשווקים ממתינים להכרעה בבחירות לסנאט בארה"ב - תשפיע על גובה הסיוע למשק האמריקאי, ומכאן על שיעור הדולר בעולם ומול השקל

05.01.2021, 16:14 | נועם לנדמן

הדולר לא מוצא תחתית ומעמיק את השפל שלו של 24 שנים - נסחר היום מתחת ל-3.2 שקלים, בשיעור הגרוע שלו מאז ה-15.10.96: נחתך ב-0.2% עד לשווי של 3.198 שקלים. השער היציג שלו נקבע על 3.203 שקלים.

קראו עוד בכלכליסט

המטבע האמריקאי מאבד גובה מול מקבילו הישראלי זה היום ה-12 מתוך 14 ימי המסחר האחרונים. כמו כן, הדולר ממשיך לאבד גובה מול המטבעות העיקריים בעולם. ברקע לדברים, בין היתר, הכרעה קרובה בבחירות לסנאט שעשויות להשפיע משמעותית על גובה הסיוע הכלכלי למשק האמריקאי.

בשוקי המטבעות ממתינים להכרעה בסנאט האמריקאי, צילום: שאטרסטוק בשוקי המטבעות ממתינים להכרעה בסנאט האמריקאי | צילום: שאטרסטוק בשוקי המטבעות ממתינים להכרעה בסנאט האמריקאי, צילום: שאטרסטוק

עפר קליין, ראש אגף כלכלה ומחקר בהראל ביטוח ופיננסים: "הלילה יסתיימו הבחירות החוזרות ל-2 מושבים לסנאט של מדינת ג'ורג'יה (ספירת הקולות תימשך כנראה עד לסופ"ש). נוכח החשיבות המכרעת של הבחירות סך ההוצאה של המפלגות לצד גופים נוספים (על פי הדיווחים בתקשורת) גדולה יותר מסך כל ההוצאה של טראמפ בכל קמפיין הבחירות לנשיאות. על פי הסקרים המוקדמים המרוץ צמוד (יותר מהמרוץ לנשיאות) ורק במידה שהדמוקרטים יזכו ב-2 המושבים הם יוכלו להפוך את הרוב הרפובליקני בסנאט בגלל שובר השוויון שמוקנה לסגנית הנשיא".

קליין מסביר כיצד עשויה להשפיע הכרעה לטובת הדמוקרטים על גובה הסיוע: "בתרחיש זה הם יוכלו להעביר בחקיקה תשלומי העברה נדיבים בהרבה לאוכלוסייה (2000 דולר לאדם במקום 600 כרגע), לצד סיכויים גבוהים יותר שגם השקעות ארוכות טווח בתשתיות אנרגיה מתחדשת יעברו בחקיקה".

קליין מוסיף כי "יש לזכור שזכייה כזו גם תאפשר לנשיא הנכנס ביידן לממש הבטחות שהן פחות חיוביות לשוק ההון, כמו רצונו להכפיל את שכר המינימום הארצי והעלאה של מס החברות. על פי הסקרים האחרונים המרוץ בג'ורג'יה צמוד - נשאר לנו לחכות ולראות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות