אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל קוואלקום סטיב מולנקופף פורש מתפקידו צילום: רויטרס

מנכ"ל קוואלקום סטיב מולנקופף פורש מתפקידו

המנכ"ל הפורש יוחלף ב-30 ביוני על ידי נשיא יצרנית השבבים כריסטיאנו אמון. עזיבתו מתרחשת בתקופה סוערת עבור החברה שצפויה להרוויח מהמעבר של יצרניות הסלולר לדור 5 והצורך בשבבים מתקדמים

05.01.2021, 15:48 | חדשות חוץ

מנכ"ל קוואלקום סטיב מולנקופף פורש מתפקידו ויוחלף על ידי נשיא יצרנית השבבים כריסטיאנו אמון. מולנקופף (52) יסיים את תפקידו ב-30 ביוני, כך לפי הודעה שפרסמה החברה.

קראו עוד בכלכליסט

עזיבתו מתרחשת בתקופת שיא עבור החברה מסן דייגו שהיא היצרנית הגדולה בעולם של שבבים למכשירים סלולריים, שאף צפויה להרוויח מההתחברות הגדלה לרשת הדור החמישי.

החברה התגברה לאחרונה על שורה של אתגרים, בהם חקירה מצד מינהל המסחר הפדרלי (FTC), קרב משפטי עם אפל וניסיון להשתלטות עוינת מצד היריבה ברודקום.

מעבדים של קוואלקום לדור 5, צילום: twitter מעבדים של קוואלקום לדור 5 | צילום: twitter מעבדים של קוואלקום לדור 5, צילום: twitter

מולנקופף מונה לתפקיד המנכ"ל בשנת 2014 ומאז מניית החברה עלתה ב-96.7%, כשרק בשנה החולפת היא זינקה ב-71.7%.

"סטיב ניווט את החברה בנסיבות חסרות תקדים, ובמהלך שבע שנות הכהונה שלו התמודד עם יותר אתגרים ממה שרוב המנכ"לים התמודדו לפניו", מסר בהצהרה יו"ר החברה מארק מקלאפין.

סטיב מולנקופף, מנכ"ל קוואלקום הפורש, צילום: רויטרס סטיב מולנקופף, מנכ"ל קוואלקום הפורש | צילום: רויטרס סטיב מולנקופף, מנכ"ל קוואלקום הפורש, צילום: רויטרס

ב-2019 קוואלקום הגיעה להסדר בתביעה נגד אפל, שבמסגרתו ענקית הטכנולוגיה שילמה לחברה 4.5 מיליארד דולר. באוגוסט האחרון השיגה החברה ניצחון נוסף כשבית המשפט לערעורים פסק שההתנהלות העסקית של קוואלקום אינה מפרה את חוקי ההגבלים העסקיים.

ב-2018 קיבלה החברה הצעת מיזוג מברודקום, יצרניתהמוליכים למחצה המתחרה, שבאותם שנים התבססה בסינגפור. העסקה בסופו של דבר סוכלה על ידי נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בטענה לחשש לפגיעה בביטחון הלאומי.

אמון (50) שימונה למנכ"ל החדש משמש כנשיא החברה מאז 2018.

תגיות