אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת שירותי בנק אוטומטיים בוחנת רכישת מס"ב לפי שווי של 200 מיליון שקל צילום: שאטרסטוק

חברת שירותי בנק אוטומטיים בוחנת רכישת מס"ב לפי שווי של 200 מיליון שקל

נושא מכירת מס"ב לשב"א עלה כבר מספר פעמים בדירקטוריונים של החברות. שב"א, אחראית על תשתית התשלומים של ישראל ונסחרת לפי שווי של חצי מיליארד שקל. מס"ב היא חברה פרטית הנשלטת על ידי הבנקים

06.01.2021, 09:31 | נעמי צורף
חברת שב״א (שירותי בנק אוטומטיים) מדווחת על גיבוש הצעת רכש לרכישת מס"ב (מרכז סליקה בנקאי). נושא מכירת מס"ב לשב"א עלה כבר מספר פעמים בדירקטוריונים של החברות וכשנידון דובר כי יעשה לפי שווי מוערך של כ־200 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

בדיווח של שב״א נכתב כי ״דירקטוריון החברה החליט לבחון אפשרות לרכוש את מניותיה של מס"ב מבעלי מניותיה הנוכחיים. כדי ליישם את ההחלטה, הדירקטוריון מינה ועדת דירקטוריון מיוחדת ובלתי תלויה מטעמו, שבסמכותה לבחון את היתכנות וכדאיות ביצוע העסקה, לנהל משא ומתן על תנאיה ולהביא את המלצותיה בפני ועדת הביקורת ודירקטוריון החברה״.

מנכ"ל שב"א הפורש, משה וולף, צילום: יח"צ מנכ"ל שב"א הפורש, משה וולף | צילום: יח"צ מנכ"ל שב"א הפורש, משה וולף, צילום: יח"צ

עוד דווח כי ״הוועדה עדכנה את החברה כי לאחר שהתכנסה מספר פעמים, התייעצה עם מומחים חיצוניים, לרבות מעריכי שווי ובחנה את יתרונות וחסרונות של העסקה והשלכותיה על החברה ועל מס"ב, היא פנתה לבעלי מניותיה של מס"ב בהצעת רכישה שאינה מחייבת״.

שב"א, האחראית על תשתית התשלומים של ישראל, היא חברה ללא גרעין שליטה ונסחרת בבורסה. בעלי המניות הגדולים בה הם הבנקים, וגם ויזה ומאסטרקארד. החברה נסחרת לפי שווי של חצי מיליארד שקל, גבוה ב־70% בהשוואה לשווי בהנפקתה לפני שנה וחצי. שב"א היתה בעבר בשליטת הבנקים, ובעקבות חוק שטרום נאלצו הבנקים לוותר על השליטה בחברה. מנגד, מס"ב היא עדיין חברה פרטית הנשלטת על ידי הבנקים. החברה מבצעת העברת תשלומים, ובראשם של מרבית תלושי השכר במשק.

תגיות