אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חיסונים לקורונה: שיעור בפרוטקשן צילום: ראובן קפוצינסקי

חיסונים לקורונה: שיעור בפרוטקשן

יש סקטורים שמסתכנים בקורונה לא פחות מהמורים, למשל קופאיות בסופר, למשל נהגים בתחבורה ציבורית. הדבר היחיד שמצדיק את דרישת יפה בן דוד לחסן את המורים לפניהם הוא העובדה שלה יש שיבר לסגור ולהם אין

07.01.2021, 07:18 | שחר אילן

תלמידי ישראל הפסידו הרבה מאוד חומר במשבר הקורונה. אבל בתחום אחד הם ללא ספק קיבלו מסר ברור וחד־משמעי מהמורים שלהם: לעולם אל תצא פראייר. זה מסר מאוד שונה מהחינוך לערכים, לשירות לחברה, להתנדבות ולמעורבות בקהילה שהמורים מצופים להעביר. קשה לחשוב על אמירה פחות חינוכית של המורים מהאיום בשביתה אם לא יקבלו עדיפות בחיסונים. זה המשך ישיר של הסירוב שלהם להחזיר אפילו יום חופש אחד לילדים בקיץ ולסייע למשק להתאושש.

קראו עוד בכלכליסט

יש סקטורים שמסתכנים בקורונה לא פחות מהמורים, למשל קופאיות בסופר, למשל נהגים בתחבורה ציבורית. ישראל גם רחוקה מלסיים לחסן את בעלי מחלות הרקע. הדבר היחיד שמצדיק את הדרישה של יו"ר הסתדרות המורים יפה בן דוד לחסן את המורים לפניהם הוא העובדה שלה יש שיבר לסגור ולהם אין. המסר הברור שעובר הוא שאם אתה גדול וחזק ואתה יכול לרמוס בתור את הקטן והחלש, חובה לעשות את זה, בוודאי אם מדובר בתור לחיים ולמוות. תדע כל אם עברייה שהפקידה את גורל ילדיה בידי מורים שדואגים קודם כל לעצמם. אחרי שהוחלט לעבור ללמידה מרחוק, מאיימת בן דוד בשביתה כללית בגלל מורי החינוך המיוחד.

בית ספר בקורונה (ארכיון), צילום: יריב כץ בית ספר בקורונה (ארכיון) | צילום: יריב כץ בית ספר בקורונה (ארכיון), צילום: יריב כץ

משבר הקורונה היה יכול להיזכר כשעתם היפה של המורים, אך העובדה שהם הקפידו להישכב על האלונקה ולא להיכנס מתחתיה הפכה אותם לחלק מהבעיה ולא מהפתרון. כמובן יש לא מעט מורים שבאמת התנדבו ולקחו יוזמה ודאגו, אבל אי אפשר להתעלם מכך שלא היתה אופוזיציה אמיתית לבן דוד בנושא החזרת ימי החופש, וגם לא נשמעת ביקורת מבפנים בעניין החיסונים. אסור להעניק עדיפות למורים בעניין החיסונים, חוץ מאשר למורי החינוך המיוחד וגם להם, רק אם מקדמים שורה של מקצועות בסיכון. אחרת התלמידים יקבלו שיעור בפרוטקשן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות