אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"למרות שיחות הזום של הבנות - בבית אני יותר מרוכז" צילום: עמית שעל

מנכ"לים מהבית

"למרות שיחות הזום של הבנות - בבית אני יותר מרוכז"

אסף כהנר, מנכ"ל חברת Ewave Nadlan מחלק את זמנו בין המשרד הביתי, לאתרי הפרוייקטים ולמשרד. "התיק שלי הפך להיות המשרד שלי"; הוא צופה דווקא פריחה במתחמי העבודה המשותפים: "אנשים מחפשים את הגמישות"; אומר שהשנה האחרונה הפכה אותם ל"נדלניסטים היברידים", ושאסיפות הדיירים יישארו לנצח בזום

08.01.2021, 17:31 | מעין מנלה

"בנדל"ן קשה לעבוד מהבית ולא סתם זה הוגדר כענף חיוני. אבל הסתגלנו, והפכנו להיות 'נדלניסטים היברידים", אומר אסף כהנר, מנכ"ל חברת Ewave Nadlan. באמצע מרץ, עם הסגר הראשון החברה הוציאה את מרבית העובדים לחל"ת ובשלושה חודשים שלאחר מכן עברו לעבודה מהבית. "ענף הנדל"ן הוגדר חיוני, כל אנשי הביצוע היו בשטח, מה שהיווה אתגר. היו לנו גם מקרים של קורונה באתרים שלנו בגלל שאנשים עבדו בבניינים סגורים. מאז ובחודשים האחרונים אנחנו עובדים במודל היברידי".

קראו עוד בכלכליסט

העבודה מהבית לא הייתה זרה להרבה מעובדי החברה מכיוון שהחברה בונה בו זמנית במספר אתרים, הרחוקים פיזית אחד מהשני והיה צורך בעבודה מרחוק. "אנשים נמצאים באתרים מחריש ועד באר שבע אז במקום שיסעו ברכב, בכל הקשור לענייני מנהלה, עבדו מהבית. מלבד אולי שבוע של אי ודאות בתחילת המשבר, אנשים הסתגלו מאוד מהר, עבורם העבודה מהבית הייתה רק שנתנו לזה שם, אבל הם עבדו בשיטה הזאת עוד לפני כן", הוא אומר.

מהם הדברים שלמדת על עצמך בעבודה מהבית?

"אני אדם שלא אוהב לעצור. לא נכנס למורדות אלא ממשיך לדחוף כל הזמן. אחד הערכים שלנו זה 'תחשוב דבש – יהיה דבש', אז זה לא השתנה. התכונות שהיו לי לפני כן עזרו לי לא לעצור בעת המשבר. מה שכן השתנה זה דרכי התקשורת, המעבר לעולם הדיגיטלי, פגישות הזום, התקשורת עם העובדים, היכולת להניע אותם לעמוד ביעדים כשלא ברור מה היעד, לכל הדברים האלה היינו צריכים להסתגל. אנחנו לא בענף ההייטק, אבל אנחנו כקבוצת טכנולוגיה, העובדה שהקולגות שלי הם מנכ"לים מתחום הטכנולוגיה, ללא ספק נתנה לי את ההשראה לסגל את היכולות הטכנולוגיות והפכנו מאוד טכנולוגיים".

מהם הפתרונות הטכנולוגיים שהטמעתם בארגון כדי לאפשר עבודה אפקטיבית מהבית גם לך וגם עבור כלל העובדים בארגון?

"שנת 2019 הייתה שנה מעולה בענף הנדל"ן. היה בליץ והחברה היתה שמחה ובועטת עם השגים מאוד גבוהים כך שההתחלה הייתה מאוד חזקה, ופתאום באה הקורונה והיינו צריכים להבין מה עושים מהנקודה הזאת. עברנו מיד עם תחילת המשבר לשימוש בכל הכלים החל מפייסבוק לייב דרך זומים ועד אקדמיות של תוכן. אמרנו שאם אנחנו לא יכולים למכור נדל"ן - נמכור ידע, וניתן לכל האנשים שלנו את היכולת להעביר את הידע שלהם לכלל הציבור. ניצלנו את החודשיים הראשונים של הסגר כדי לתת מהידע לכמה שיותר אנשים וניצלנו לשם כך את כל הכלים הטכנולוגיים. שמרנו על העובדים חיוניים וגם על הקהילה שלנו בעוררות לקראת סוף הגל הראשון בו נוצר עוד פעם פיק בתחום הנדל"ן. בגלל שגם עברנו משרדים בדיוק באותה תקופה, הכל היה ארוז אז העברנו לבתי העובדים הכל, מרמה של חומרה, דרך מערכות מחשבים, תקשורת, ואפילו כיסאות לבתים. זו חברה טכנולוגית, יש ענן וכל מה שצריך לעבודה מרחוק. לפני הסגר הראשון עשינו תרגיל, עשינו הדממה, כולם בדקו שהכלים עובדים, חזרו ליום-יומיים למשרד ואז חזרו הבייתה. אלה דברים שאימצנו מהקולגות שלנו".

מה אתה אוהב בעבודה מהבית?

"הריכוז. בבית אתה מרוכז הרבה יותר, יחד עם כל ההפרעות של שיחות הזום של הבנות. הסביבה הזאת, שלמרות שכל הבית בזום, יש לך את הפינה שלך, השקט שלך. אנחנו באים מסביבות עבודה מאוד דינאמיות, חלל העבודה שאנחנו מחזיקים זה מקום שכל הזמן יש בו תנועה, אנשים, הפרעות, אז אני חושב שההספקים שלנו בבית מאוד גבוהים. אני חושב גם שהעובדים הפכו יותר עצמאים, לקחו על עצמם וקיבלו יותר עצמאות. כשאין לידך על מי 'להפיל' אז אתה חייב לדלבר".

מה אתה שונא בעבודה מהבית?

"אני חושב שיש פעמים שזה פחות נוח. צריך לשמור על משמעת מאוד גבוהה. השעון שלי תמיד מצלצל באותה השעה והתרגול של היוגה בבוקר הוא באותה השעה, אם אין לך משמעת גבוהה אתה הולך לאיבוד פה. אני חושב שאנחנו סתגלנים. הנדל"ן הוא ענף מאוד תזזיתי, אין ודאות בשום שלב, לכל יום יש את ההרפתקאה שלו. זה ענף עם סיכון מאוד גבוה, עם דרמות גדולות, אז הקורונה הייתה עוד תבלין בסלט הזה שאנחנו חותכים".

כהנר אומר שמשבר הקורונה מוציא אותם מחוזקים כך שהם יודעים לפתוח את 2021 בעוצמה גבוהה בכל הפרמטרים. "עבר עלינו משהו והסתגלנו, הידע שלנו גבוה יותר – אנחנו יודעים לנגן בכל הכלים, לשלב את הדיגיטל בעולם האופ-ליין. היום אנחנו נדלניסטים היברידיים. עשינו אסיפות דיירים בזום, מכרנו דירות בזום, ניהלנו פגישות זום של מאות אנשים וזה היה קצר יותר ויעיל יותר ומובן יותר לא רק לנו אלא גם לנוכחים, דווקא הנישה הזאת היא משהו שנמשיך ונסגל אותו. אני לא רואה מצב בו אנחנו חוזרים לאסיפות דיירים פיזיות".

אסף כהנר, מנכ"ל ewave נדל"ן, צילום: עמית שעל אסף כהנר, מנכ"ל ewave נדל"ן | צילום: עמית שעל אסף כהנר, מנכ"ל ewave נדל"ן, צילום: עמית שעל

 

 

ספר על החלטה שקיבלת בשנה האחרונה ולא היית מקבל לולא הקורונה

"עם תחילת הסגר הראשון יצאנו במהלך של Ewave Nadlan אקדמי. אנחנו עורכים מפגש בין פעם לפעמיים בשבוע בו אנחנו מביאים אנשי מקצוע שיספרו על התחום שלהם - שמאית, יועצי משכנתאות מתחומים שונים, אנשים מעולמות השיווק, התפעול של הנדל"ן. ההחלטה הזאת לא הייתה מתקבלת בשנה רגילה בעלת אופי רגיל בה כולם עסוקים בענייניהם. פה היה מישהו שרצה לשתף את הידע והיה גם את הקהל בבית שצרך את התוכן. הפתיע אותנו עד כמה זה היה לאורך כל הסגר הראשון וקיבל תגובות מעולות זה לא משהו שהיה קורה בשנה רגילה".

מה אתה חושב שיקרה אחרי המגיפה?

"קנינו באפריל מתחם עבודה משותף, שלא אנחנו הקמנו, נכנסנו ל-50% מהשטח והשאר מושכר ל-20 חברות. מדברים כל הזמן על מה יהיה אבל הלכה למעשה, בחודשים האחרונים יש בליץ של פניות של חברות קטנות למשרדים קטנים של 2-6 עובדים לתקופות קצרות. אנשים מחפשים את הגמישות והמקום הוא ב-100% תפוסה. אנשים באים לעבוד גם לאו דווקא בשעות העבודה הרגילות – בלילות, בסופ"ש, גם כדי לרווח את כמות האנשים. אז דווקא מתחמי העבודה בסגנון wework, אני צופה בהם צמיחה. לגבי משרדים וחברות יהיה מאוד מאתגר, אני בטוח שחסר להם המפגש עם אנשים אחרים.

בנדל"ן קשה לעבוד מהבית ולא סתם זה הוגדר כענף חיוני. העולם שלנו המשיך לעבוד, לבנות ואפילו למכור בכל התקופה הזאת, יש חברות ציבוריות שסיימו עם תוצאות זהות ל-2018 וזה מאוד מפתיע. מה שלא קרה בשנה הזאת זה שלא שיחררו קרקעות בכלל, ואנחנו צופים עלייה משמעותית במחירי הקרקע והדירות כי לא שיחררו קרקעות ואין סחורה בשוק בגלל כל מה שקרה פה עם הממשלה. המשיכו לבנות ולמכור אבל לא המשיכו לייצר עתודות.

אני חושב שזה היה ועדיין מבחן כשירות. מי שיידע להסתגל יצלח בקלות את העשור הבא. זה כמו מבחן כושר, ברגע שהגעת לרף כזה שאתה יודע לרוץ בקצב החדש – תוכל לצלוח בעתיד מכשולים גדולים יותר. אני חושב שאנחנו היום בכושר שיא לקראת 2021".

לסדרת מחשבי המנכ"לים.יות של לנובו >>

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות