אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יאיר שוהם פורש מאינטל קפיטל ישראל צילום: עמית שעל

יאיר שוהם פורש מאינטל קפיטל ישראל

מנהל קרן ההשקעות של אינטל פורש מתפקידו ואת מקומו ימלא רועי בר קט. לפני הצטרפותו לאינטל היה שוהם שותף בקרן הון הסיכון ג'נסיס של אדי שלו ואייל קישון

10.01.2021, 16:59 | מאיר אורבך

יאיר שוהם, מנהל אינטל קפיטל ישראל, קרן ההשקעות של אינטל פורש מתפקידו ומהחברה. את מקומו של שוהם ימלא רועי בר קט שיהיה מנהל אינטל קפיטל ישראל החדש.  

קראו עוד בכלכליסט

בשנה האחרונה השקיע אינטל קפיטל ב-12 חברות, מתוכן שש חדשות ושש השקעות המשך בחברות פורטפוליו. הקרן אף רשמה שני אקזיטים מוצלחים של Moovit שנמכרה לאינטל ושל Spot by NetApp, לשעבר Spotinst. לפני הצטרפותו לאינטל היה שוהם שותף בקרן הון הסיכון ג'נסיס של אדי שלו ואייל קישון.

 

בר־קט פעיל בתעשיית ההון סיכון מ־2009, תחילה בקרן פרגרין הישראלית. משם עבר לג'נסיס הישראלית, ואחר כך לקרן האמריקאית ליברטי טכנולוגיות שבבעלות החברה הציבורית האמריקאית ליברטי מדיה.

יאיר שוהם, רועי בר־קט, עדי כספי זפקוביץ יאיר שוהם, רועי בר־קט, עדי כספי זפקוביץ' ונועם קייזר. אינטל קפיטל ישראל | צילום: EYAL TOUEG אייל טואג יאיר שוהם, רועי בר־קט, עדי כספי זפקוביץ

בפוסט שפירסם שוהם כתב על החלטתו לפרוש: "לפני מספר ימים פרשתי מתפקידי כמנהל הפעילות של אינטל קפיטל בישראל, והעברתי את השרביט לשותפי וידידי, רועי בר-קט. רועי וידידי, נועם קייזר, חברו לפני כשנתיים לצוות שבנוסף אלי כלל את עדי כספי, שירה ויסוקר ודורית ווזנר. בשנים האחרונות, צוות זה, בעבודה צמודה עם שותפינו הטכנולוגיים באינטל קפיטל בישראל, ליטל שריאן ואבישי אבוחצירה, השקיע בעשרות חברות טכנולוגיה ישראליות למעלה מ-300 מיליון דולרים, והיה מעורב במספר אקזיטים מאוד ריווחיים ומדוברים של הקרן בישראל.

במהלך 2021 אני אמשיך לעבוד במשרה חלקית עם הצוות ועם כמה מחברות הפורטפוליו הנפלאות שלנו, אבל לא אבצע השקעות חדשות עבור הקרן, וכאמור ניהול הפעילות עבר לידיו האמונות של רועי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות