אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרשתות החברתיות סוערות: סגנית הנשיא קמלה האריס "הולבנה" בשער ווג צילום: Vogue

הרשתות החברתיות סוערות: סגנית הנשיא קמלה האריס "הולבנה" בשער ווג

בניו יורק טיימס כתבו: "לעורכת ווג אנה ווינטור אין כנראה חברים או עמיתים שחורים. אם היינו מצלמים אותה בסלולר התמונות ייצאו טובות יותר מהשער של ווג". מקורביה טוענים כי המגזין בחר בתמונה לא מכבדת

11.01.2021, 11:35 | חדשות חוץ
קמלה האריס, סגנית הנשיא הנכנסת בארה"ב והאישה הראשונה שתכהן בתפקיד החל ב-20 בינואר, מככבת על שער מגזין ווג לחודש פברואר. אולם, השער שנחשף אתמול בטוויטר, כבר מעורר ביקורת ברשתות החברתיות, והמגזין מואשם ב"הלבנה" (“whitewashing”) של האריס. בנוסף, הצוות שלה מאשים כי זו לא התמונה עליה הסכימו וכי במגזין בחרו בתמונה לא מכבדת שלה. 

קראו עוד בכלכליסט

לטענת אחד מאנשי הצוות, הוסכם כי בתמונת השער תלבש האריס חליפה בצבע כחול על רקע זהב, אך בסופו של דבר נבחרה תמונה שלה לובשת חליפה פחות רשמית ונעלי אולסטאר, שהיתה אמורה להופיע בעמודים הפנימיים של המגזין. הצוות גילה על השינוי רק לאחר פרסום תמונת השער. במהדורה הדיגיטלית תככב האריס בחליפה בהירה. מווג סרבו להגיב.

העיתונות הצטרפה למתקפה של המבקרים. "איזה בלאגן. לאנה ווינטור אין כנראה חברים או עמיתים שחורים", כתבו ב"ניו יורק טיימס" תוך התייחסות לעורכת המפורסמת של המגזין. "אני מוכן לצלם את סגנית הנשיא קמלה האריס בחינם בטלפון סמסונג שלי ואני בטוח ב-100% שהתמונות ייצאו טובות יותר מהשער של ווג".

2 השערים. מימין: השער בדיגיטל עם חליפה בהירה והשער המודפס עם חליפה כהה ונעלי אולסטאר, צילום: Vogue 2 השערים. מימין: השער בדיגיטל עם חליפה בהירה והשער המודפס עם חליפה כהה ונעלי אולסטאר | צילום: Vogue 2 השערים. מימין: השער בדיגיטל עם חליפה בהירה והשער המודפס עם חליפה כהה ונעלי אולסטאר, צילום: Vogue

בריאיון עצמו, שחלקים ממנו כבר פורסמו, מתייחסת האריס להישגים שלה כאישה השחורה הראשונה שנבחרת לתפקיד סגנית הנשיא. "אני תמיד אומרת: אני אולי הראשונה שעושה דברים, אבל צריך לוודא שלא אהיה האחרונה", היא מצוטטת. "אני חושבת על האחייניות התינוקות שלי. הן יכירו רק עולם אחד שבו אישה היא סגנית נשיא ארה"ב. אישה שחורה, אישה ששני הוריה נולדו מחוץ לארה"ב".

בהמשך היא הדגישה כי המלחמה בקורונה תעמוד בראש סדר העדיפויות של הממשל החדש במאה הימים הראשונים. "הדבר הראשון הוא להשיג שליטה על המגפה", ציינה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות