אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צפו: המשטרה עוצרת את איילון באמצע היום - בלי לבדוק אף רכב

צפו: המשטרה עוצרת את איילון באמצע היום - בלי לבדוק אף רכב

כך נראית אכיפה של הסגר? בסרטון מטריד נראית ניידת של המשטרה החוסמת דווקא את נתיבי איילון העמוסים - בלי לתשאל נהגים לאן פניהם באמצע הסגר. המשטרה: נמשיך לאכוף את התקנות למען בריאות הציבור

11.01.2021, 13:37 | כתב כלכליסט

למה המשטרה משתקת בצהרי היום - ללא כל סיבה נראית לעין - את התנועה באיילון צפון למשך דקות ארוכות, תוך יצירת פקק תנועה ענק? זו השאלה העולה מסרטון שצולם היום (ב') בסמוך למחלף קוממיות. 

קראו עוד בכלכליסט

בסרטון נראית ניידת משטרה שחוסמת לחלוטין מעבר של כלי רכב מכיוון דרום לכיוון ערי גוש דן. זאת, מבלי שהוקם במקום מחסום מסודר או שהוצבה עמדה לתשאול ולבדיקת נוסעים במסגרת הפעולות הקיימות לאכיפת הסגר.

בתיעוד המטריד נראית ניידת משטרה במרכז הכביש ולצדה שוטר בודד שחוסמים את הציר, הסואן לאורך כל שעות היום.

יודגש כי חרף הידוק הסגר מאז סוף השבוע האחרון, התנועה בכביש של עובדים שהוגדרו חיוניים, כמו גם של אזרחים המבקשים לקנות מזון, להצטייד בתרופות או לסייע לבעל מוגבלות – מותרת.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "בהתאם למגבלות התנועה שהוטלו ע"י הדרג המדיני, חל איסור על יציאה של מעל 1,000 מטרים מהבית שלא לצורך חיוני שהוגדר בתקנות.

בכדי לאכוף את התקנות ולאתר הפרות, המשטרה פועלת, בין היתר, באמצעות מחסומים קבועים ומדלגים, בתוך הערים ובמרחב הבינעירוני, זאת בהתאם לשעון החיים ובשאיפה לצמצם למינימום הניתן את הפגיעה במרקם החיים התקין מחד ולייצר אכיפה אפקטיבית של התקנות מאידך.

בהתאם, פריסת המחסומים מתבצעת באופן משתנה לאורך שעות היממה ואף פרסמנו לציבור את מפת פריסת המחסומים במרחב הבינעירוני והשעות הספציפיות שבהן הם יוסרו ויאפשרו זרימת תנועה בבוקר ואחה"צ.

נדגיש כי לא ניתן לאכוף באופן אפקטיבי את מגבלות התנועה ללא מחסומים וכי הבידוק במחסומים משתנה ומתבצע תוך הפעלת שיקול דעת. נמשיך לאכוף את התקנות למען בריאות הציבור ובכדי לבלום את התפשטות הנגיף בישראל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות