אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גנץ קרא לאיחוד ומוותר על ההובלה: "כדי שביבי יילך" צילום: אלעד מלכה

גנץ קרא לאיחוד ומוותר על ההובלה: "כדי שביבי יילך"

על רקע הירידה הדרסטית בסקרים והנטישות בכחול לבן, כינס יו"ר המפלגה מסיבת עיתונאים והודיע למעשה כי יסכים לוותר על המקום הראשון תמורת חיבורים. הוא מנה את מנהיגי הגוש, אך לא הזכיר את בנט וסער, וקרא: "לוותר על האגו ולהתאחד, כדי שביבי שרימה אותי ואתכם - יילך. אני מוכן להקריב הרבה"; פיצוץ בין בנט לסמוטריץ', הערכה שירוצו בנפרד

11.01.2021, 20:36 | ynet

על רקע הצניחה בסקרים והעזיבות בכחול לבן, כינס הערב (יום ב') שר הביטחון ויו"ר כחול לבן בני גנץ מסיבת עיתונאים - לראשונה ללא רקע של כחול לבן מאחוריו. גנץ הכריז כי הוא מוכן לכל חיבור ויסכים תמורת זאת לוויתורים אישיים: "אני מוכן להקריב הרבה, כמו שכבר הוכחתי, כדי שביבי יילך. אם האגו יילך – ביבי יילך".

 

קראו עוד בכלכליסט

גנץ פתח את דבריו ואמר: "אני, רב-אלוף במילואים בני גנץ, חייל של מדינת ישראל, פונה אליכם ישירות. אתם שנלחמים כבר חודשים ארוכים כדי להשתחרר מהאיש הזה, מביבי. האיש שמחזיק מדינה שלמה בגרון, רק כדי שיוכל להימלט מאימת בית המשפט. אתם שהאמנתם בי, והתאכזבתם. אתם שנתתם לי את הדבר הכי חשוב לאזרח במדינה דמוקרטית: את קולכם ואמונכם לעשות שינוי. שלוש פעמים ברציפות.

 

"ואכן, שלוש פעמים הצלחנו לחסום אותו. שלוש פעמים הצלחנו למנוע ממנו. הקמת ממשלה קיצונית ומסוכנת שתעניק לו חסינות. שלוש פעמים היינו קרובים לוודא שהוא יסיים. שהוא יעבור הלאה. ילך. ואז קורונה. מגפה ומשבר עולמי. מלחמה על החיים של כולנו. על בריאותנו. על פרנסתנו. על אחדותנו.

 

"ואני, חייל של מדינת ישראל, התייצבתי. לחצתי את ידו של האיש הזה שהבטחתי להחליף. לחצתי את ידו של מפר הבטחות סדרתי. לחצתי כי מדינת ישראל במלחמה ואני קודם כל חייל שלה. טעיתי.

"בזמן שעשרות אלפי עסקים קרסו ומאות אלפי אזרחים נשארו ללא פרנסה - ביבי היה עסוק לסדר לעצמו הטבות מס במיליונים. בזמן שהסבים והסבתות שלנו חגגו לבדם את ליל הסדר - ביבי המשיך להתנהג כאילו שהחוקים של כולנו לא חלים עליו.

 

בני גנץ, הערב, צילום: אלעד מלכה בני גנץ, הערב | צילום: אלעד מלכה בני גנץ, הערב, צילום: אלעד מלכה

 

 

"בזמן שמגפה אמיתית וקטלנית משתוללת בחוץ ומאיימת על החיים של כולנו - ביבי ממשיך להסית, לפלג, לסכסך, ולפרק אותנו מבפנים. רק כי זה משרת את האינטרס האישי שלו. רק כדי שהוא יוכל להימלט מאימת בית המשפט. שוחד, הפרת אמונים, מרמה.

 

"הוא רימה אותי. הוא רימה אתכם. הוא רימה פעם אחת יותר מדי. מעכשיו יהיה תשלום במזומן על התרגיל שהאיש הזה עשה למדינת ישראל. כשר הביטחון ושר המשפטים אני הולך להילחם לצד תושבי ישראל: להוציא אותך מתוכנו. ואתה הולך ביבי. הולך לבית המשפט. 
אנחנו נוודא שזה יקרה. זוהי שעת חירום. אסור לתת לו לפרק אותנו לרסיסי מפלגות. יש סכנה גדולה שההזדמנות תחלוף אם נישאר מפוזרים על פני כל כך הרבה סיעות.

"ולכן, אני קורא לכל מי שישראל חשובה לו, כל מי שלא ילך עם ביבי: לוותר על האגו ולהתאחד. עכשיו – לפיד, חולדאי, בוגי, שלח, ליברמן, הורוביץ, שמולי, זלִיכה. כל אלו שבאמת לא ישבו עם ביבי. בואו. בואו וניפגש. נמצא את השיטה. נמצא את הדרך. נמצא את המשותף לכולנו. בואו כבר מחר. ניכנס לחדר. מזמין אתכם, שמונה בערב, נמצא פתרונות. מצפה שכולנו נהיה שם. בואו נתאחד. לטובת המדינה. בלי משקעי עבר. בלי פחד. בלי אגו".

גנץ נשאל האם יתמוך בבחירות פנימיות למי שיוביל לחיבור המדובר - והשיב: "אני מייצג כל מרחב שיכול להציג אלטרנטיבה לישראל, באתי לא עם אלטרנטיבה מפלגתית, אלא אלטרנטיבה רחבה. בכחול לבן יש אנשים חסונים ונאמנים חסונות ונאמנות ובקרוב נפצח את עניין הרשימה".

 

מהליכוד נמסר: "בזמן שהפוליטיקאים עסוקים בפוליטיקה, ראש הממשלה נתניהו מביא מיליונים חיסונים לכל אזרחי ישראל - בלי יוצא מן הכלל - ומנהיג את ישראל לצאת ראשונה בעולם מהקורונה, לפתוח את הכלכלה ולחזור לחיים".

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן הגיב גם הוא על דבריו של גנץ: "כבר הייתה לנו הזדמנות להחליף את ביבי, אבל בחרת להיות ראש ממשלה רזרבי. הדבר היחיד שאתה יכול לעשות עכשיו למען המדינה זה להודיע שאתה לא מתמודד בכנסת הבאה".

מיש עתיד נמסר: "נעשה כל מאמץ להוביל לחיבורים שיובילו לממשלה שפויה וליברלית שתשנה את המדינה".

פיצוץ בין בנט לסמוטריץ', הערכה שירוצו בנפרד

 

בנט וסמוטריץ בנט וסמוטריץ' | צילום: אלכס קולומויסקי בנט וסמוטריץ

 

נפתלי בנט ובצלאל סמוטריץ', שרצו יחדיו בשתיים משלוש מערכות הבחירות האחרונות, צפויים להפריד כוחות בבחירות לכנסת ה-24. בימים האחרונים קיימו השניים שיחות בניסיון לגבש מתווה לריצה משותפת בבחירות, שיאחד מצד אחד את הציונות הדתית ומצד שני יאפשר גיוס קהלים חדשים - אבל כעת נראה שהם ירוצו בנפרד.

מקורבי סמוטריץ' הבהירו הערב (ב') כי פניהם לריצה עצמאית. בימינה הגיבו: "סמוטריץ' בחר הערב לפצל את הימין. אנו מאחלים לו בהצלחה בהמשך הדרך".

גורמים פוליטיים אמרו ביממה האחרונה כי השיחות בין סמוטריץ' לבנט התפוצצו, והשניים אמרו בשיחות סגורות שההזדמנות לשותפות בבחירות הקרובות לכנסת קטנה משמעותית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות