אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל יוניליוור: "העובדים לעולם לא ישובו למשרד חמישה ימים בשבוע" צילום: איי אף פי

מנכ"ל יוניליוור: "העובדים לעולם לא ישובו למשרד חמישה ימים בשבוע"

לדברי אלן ג'ופה, מגפת הקורונה שינתה את חיי עבודה המודרניים לצמיתות. ההערכה בחברה היא שהעובדים לא יחזרו למשרדים לפני אפריל, וגם אז ביוניליוור מתכוונים לאמץ "מודל היברידי" שישלב בין בית ומשרד. "עבודה מהמשרד בלבד נשמעת מיושנת"

14.01.2021, 11:49 | חדשות החוץ

אלן ג'ופה, המנכ"ל של ענקית מוצרי הצריכה יוניליוור, אמר כי העובדים לעולם לא ישובו לעבודה במשרדים חמישה ימים בשבוע, וזהו סימן נוסף לכך שמגפת הקורונה שינתה את חיי העבודה המודרנים לצמיתות.

קראו עוד בכלכליסט

לדברי ג'ופה בכנס של רויטרס, החברה מתכוונת גם לעודד את כל העובדים להתחסן נגד קורונה, אך לא יהפכו זאת לדרישה מחייבת. עם זאת, עובדים שיבחרו לא להתחסן יצטרכו לעבור בדיקות קורונה תקופתיות. "אני לא רוצה שאף אחד מהעובדים שלי יחתוך את התור ויקבל חיסון לפני עובדי הרפואה ואנשים בסיכון", הדגיש.

מנכ"ל יוניליוור אלן ג מנכ"ל יוניליוור אלן ג'ופה | צילוםף יוטיוב מנכ"ל יוניליוור אלן ג

עוד הוסיף ג'ופה כי החברה תבחן דפוסי עבודה שונים, לאחר שהבינו בתקופת המגפה כי הם יכולים להתאים עצמם ולבצע שינויים מרחיקי לכת, בצורה מהירה יותר מכפי שחשבו עד כה.

יוניליוור, החברה השלישית בגודלה מבחינת הפעילות בעולם אשר נסחרת בבורסת לונדון, היא היצרנית של מוצרים כמו מותג הסבון דאב, מותג התה ליפטון, חומרי הניקוי פרסיל וגלידות בן אנד ג'ריס. בעקבות התפרצות המגפה, העובדים במשרדים של יוניליוור בכל רחבי העולם, כולל בבריטניה ובארה"ב, עברו לעבודה מהבית.

ג'ופה עוד אמר כי ההערכה היא כי העובדים לא יחזרו למשרדים לפני אפריל, וגם אז ביוניליוור מתכוונים לאמץ "מודל היברידי" שישלב בין עבודה מהבית והמשרד. השינויים ישפיעו על כ-150 אלף העובדים של החברה ברחבי העולם, אשר לא עובדים במפעלים שהוחרגו מהסגר.

"ההערכה שלנו היא שלעולם לא נשוב לשבוע עבודה של 5 ימים במשרד", אמר. "עבודה מהמשרד בלבד נשמעת מאד מיושנת כיום". עם זאת, לדברי ג'ופה, יש חשיבות חברתית בחזרה לעבודה שכן העובדים צריכים פגישות פנים מול פנים.

ביוניליוור כבר בוחנים מודלי עבודה שונים. כך למשל, בניו זילנד הודיעו כי עברו לשבוע עבודה של 4 ימים. התוכנית, התקפה ל-81 עובדי המשרדים במדינה תימשך עד דצמבר, ואז יבדקו את התוצאות.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות