אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הברון בנג'מין דה רוטשילד מת בגיל 57 צילום: דוברות קבוצת רוטשילד

הברון בנג'מין דה רוטשילד מת בגיל 57

דה רוטשילד לקה בהתקף לב בביתו שבשוויץ; הוא עמד בראש קבוצת אדמונד דה רוטשילד מאז שנת 1997; הקבוצה מפעילה בישראל בית השקעות וקרן פילנתרופיה

16.01.2021, 15:05 | כלכליסט

יו"ר דירקטוריון קבוצת אדמונד דה רוטשילד אחזקות SA, הברון בנג'מין דה רוטשילד, מת אתמול (ו') מהתקף לב בביתו בפרגני שבשוויץ - כך לפי הודעה שפרסמה.

קראו עוד בכלכליסט

הברון בנג'מין דה רוטשילד ז"ל היה בנם של הברונים אדמונד ונדין דה רוטשילד. מאז 1997 עמד בנג'מין דה רוטשילד בראש הקבוצה שייסד אביו. לפי הודעת הקבוצה, הוא "הרחיב את עסקיה ואת פעילותה הפילנתרופית בהיקפים יוצאי דופן. הברון בנג'מין המנוח, בלט כיזם בעל חזון ומעוף, מומחה בעל שם בתחומי המימון והחדשנות לצד היותו נדבן פעיל אשר המשיך את מורשת המשפחה ותרם רבות לחיזוקה של החברה בישראל".

הברון דה רוטשילד, צילום: דוברות קבוצת רוטשילד הברון דה רוטשילד | צילום: דוברות קבוצת רוטשילד הברון דה רוטשילד, צילום: דוברות קבוצת רוטשילד

עוד נמסר כי "בשנים האחרונות התמקד הברון המנוח בגיבוש חזון הקבוצה לשנים הבאות, כאשר על הניהול השוטף של עסקי הקבוצה והעשייה הפילנתרופית הופקדה רעייתו הברונית אריאן דה רוטשילד".

לפי ההודעה, "הקבוצה מתמחה בבנקאות פרטית, ניהול נכסים והון של משפחות ולקוחות בינלאומיים, יזמים ומשקיעים מוסדיים. היא פועלת ב-32 משרדים ברחבי העולם, מנהלת נכסים בשווי של 173 מיליארד פרנק שוויצרי (כ-160 מיליארד יורו) ומעסיקה כ-2,600 עובדים. בישראל, מפעילה הקבוצה את בית ההשקעות אדמונד דה רוטשילד (ישראל) ופעילה בעיקר בפילנתרופיה - באמצעות קרן אדמונד דה רוטשילד, אליה העבירה משפחת רוטשילד ללא כל תמורה עשרות אלפי דונמים של מקרקעין באזור קיסריה".

"בשנים בהן מובילים הברון בנג'מין והברונית אריאן דה רוטשילד את הפעילות בקרן, היא תרמה יותר ממיליארד שקל לצמצום פערים בחברה הישראלית ולקידום המצוינות בה. במהלך השנה האחרונה הם נרתמו גם למאבק בקורונה – בין השאר ובהעמדת בתרומה של יותר מ-70 מיליון שקל על ידי הקרן למימון מחקר ורכש ציוד מגן לצוותים הרפואיים בבתי החולים בכל רחבי ישראל".

תגיות