אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מכה לסמסונג: סגן היו"ר ונכדו של המייסד שב לכלא לשנתיים וחצי צילום: רויטרס

מכה לסמסונג: סגן היו"ר ונכדו של המייסד שב לכלא לשנתיים וחצי

לי ג'יי יונג הורשע ב-2017 במתן שוחד לנשיאה לשעבר של דרום קוריאה. הוא כבר ישב בכלא שנה, שוחרר, אך כעת קבע בית המשפט הגבוה בסיאול כי ישוב למאסר

18.01.2021, 09:57 | חדשות חוץ
לי ג'יי יונג, סגן יו"ר סמסונג ומי שמשמש בפועל כמנהיג הקונגלומרט, שב לכלא לאחר שבית משפט לערעורים בדרום קוריאה גזר נגדו עונש מאסר של 30 חודשים בעקבות הרשעתו ב-2017 במתן שוחד לנשיאה לשעבר של המדינה.

קראו עוד בכלכליסט

לי (52), נכדו של מייסד סמסונג, יצא לחופשי ב-2018 לאחר שערכאה נמוכה יותר בבית המשפט לערעורים הפחיתה את עונש המאסר המקורי של חמש שנים לאחר שריצה שנה אחת מאחורי הסורגים. אולם, בית המשפט הגבוה הורה ב-2019 על קיום משפט חוזר, והיום ניתן גזר הדין.

לי קון הי, אביו של לי ג לי קון הי, אביו של לי ג'יי יונג. נפטר באוקטובר אשתקד | צילום: אי פי איי לי קון הי, אביו של לי ג

השופטים פסקו כי האישומים נגד לי מחייבים כי ירצה יותר זמן מאסר. לי נלקח למאסר מיד לאחר הקראת גזר הדין. לי יכול עוד לערער פעם נוספת, אך הסבירות כי גזר הדין יבוטל היא נמוכה במיוחד, כך להערכת מומחים משפטיים במדינה. מסמסונג סרבו להגיב.

כניסתו של לי לכלא מותירה את סמסונג חסרת מנהיג בפעם השנייה בתוך ארבע שנים, זאת בעוד ענקית הטכנולוגיה מתקשה למצוא נתיב שיחלץ אותה ממשבר הקורונה העולמי. לי הנהיג למעשה את סמסונג מאז שאביו לקה בשבץ ב-2014. הוא צפוי היה לרשת באופן רשמי את התפקיד לאחר מותו באוקטובר של האב, לי קון הי.

לי ג לי ג'יי יונג בבית המשפט | צילום: רויטרס לי ג

סמסונג מורכבת מעשרות חטיבות וחברות, בראשן כמובן חטיבת האלקטרוניקה המפורסמת וכן פארקי שעשועים וחברות ביו פארמה. אולם כל ההחלטות המרכזיות מחייבות את אישורו של לי.

לפי כתב האישום שהוגש נגד לי, הוא שיחד את הנשיאה לשעבר פאק גואן היי ויועצת קרובה שלה כחלק מההכנות לקראת מיזוג ב-2015 בין שתי חברות בת של סמסונג שחייב את קרן הפנסיה שבניהול הממשלה הדרום קוריאנית. הנשיאה אף נאלצה להתפטר בעקבות זאת. ב-2017 הורשע לי בארגון השוחד של סביבות 30 מיליארד וון (27 מיליון דולר). הוא נידון לחמש שנות מאסר, אך כאמור גזר הדין הופחת לאחר שנה והמדינה ערערה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות