אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השופט כבוב: "ברמלי תכנן את הכל בקפידה וחיכה לרגע המתאים; זה שימוש ציני בהליכי פסלות" צילום: אוראל כהן

השופט כבוב: "ברמלי תכנן את הכל בקפידה וחיכה לרגע המתאים; זה שימוש ציני בהליכי פסלות"

סגן נשיא בית המשפט המחוזי בת"א הודיע כי לא יפסול את עצמו מגזירת דינו של אמיר ברמלי, שהורשע בהונאת משקיעים: "הוא מעולם לא העלה את הטענה בדבר קשר עסקי עם בני ומנסה לתמרן את מערכת המשפט. לא אתן לזה יד". במכתבים אנונימיים ששלח ברמלי לבנו של כבוב הוא איים שיש בידיו הקלטה שתוכיח כי בין השניים התנהל קשר עסקי במשך 3 שנים

20.01.2021, 10:22 | תומר גנון

סגן נשיא בית המשפט המחוזי בת"א, חאלד כבוב, הודיע הבוקר (ד') כי לא יפסול את עצמו מגזירת דינו של אמיר ברמלי, שהורשע בהונאת משקיעים. "בקשת פסילה של נאשם זה לא נשק יום הדין", אמר כבוב בדיון. "ברמלי הגיש עשרות בקשות בהליך שנמשך שנים. מעולם לא העלה את הטענה הזאת של קשר עסקי עם בני. המסקנה: הוא תכנן את הכל בקפידה, וחיכה לרגע שיתאים לו לטעון את זה. זה שימוש ציני בהליכי פסלות. הוא מנסה לתמרן את מערכת המשפט. לא אתן לזה יד".

קראו עוד בכלכליסט

אמיר ברמלי בדיון אצל השופט חאלד כבוב, צילום: אוראל כהן אמיר ברמלי בדיון אצל השופט חאלד כבוב | צילום: אוראל כהן אמיר ברמלי בדיון אצל השופט חאלד כבוב, צילום: אוראל כהן

ברמלי ביקש לפסול את כבוב בעקבות החקירה הפלילית שנפתחה נגדו לפני כחודש, בחשד לסחיטה באיומים של השופט באמצעות איום על בנו, עו"ד וואליד כבוב - וזאת על מנת להביא לפסילתו. במכתבים אנונימיים ששלח ברמלי לבנו של כבוב, כך לפי ממצאי חקירת מפלג הונאה ת"א, הוא איים שיש בידיו הקלטה שתוכיח שבין השניים היה קשר עסקי במשך שלוש שנים. לפי חקירת המשטרה, מעולם לא היה קשר עסקי בין ברמלי לבין בנו של השופט כבוב.

כבוב הדגיש בהחלטתו כי לפי הפסיקה, רק במקרה קיצוני נוצרת עילת פסילה של שופט שיושב בדין, גם אם הוגשה תלונה או תביעה נגד השופט. עצם האיום, כך פירט כבוב, לא מביא לפסלות. אם תתקבל החלטה כזאת, הוסיף, מדובר בפגיעה בהגיונות ההליך.

עו"ד לירן זילברמן, צילום: אוראל כהן עו"ד לירן זילברמן | צילום: אוראל כהן עו"ד לירן זילברמן, צילום: אוראל כהן

בתוך כך הודיע כבוב לסנגוריה הציבורית, שמייצגת את ברמלי, שהוא לא משחרר מייצוג את עוה"ד לירן זילברמן ועמית זיו, שביקשו להתפטר. כבוב הודיע שהוא מסכים שהם לא יעמוד בקדמת הייצוג, אבל לאור הכירותם עם ההליך הארוך הם יישארו בתמונה. דיון הטיעונים לעונש של ברמלי נקבע ל-18.2.

"מבחינה מקצועית אין לי אלא הערכה לעבודה שעשיתם", פנה כבוב לזילברמן וזיו בדיון. "להתמודד עם מסה של חומרי חקירה, מספר עצום של עדים, להעלות חקירות נגדיות, הכנסת נאשם ועוד, אין לי לציין ציון לשבח על העבודה שעשיתם. לא התכוונתי באופן איזי לנזוף בעם, עשיתם עבודה טובה. אבל צרם לי שלא הגעתם לישיבה הקודמת. לא נוח לי לשחרר אתכם. הסנגור החדש לא ראה את 170 העדים, לא שמע את הנאשם ועדותו בבית המשפט, לא עבר על הראיות. אתם חייתם את התיק, אין לי כוונה לשחרר אתכם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות