אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דוניץ מוכרת לפרשקובסקי קרקע ב-238 מיליון שקל כדי להחזיר חובות צילום: איתמר יחזקאל

דוניץ מוכרת לפרשקובסקי קרקע ב-238 מיליון שקל כדי להחזיר חובות

חברת אחים דוניץ, שהיתה על המדף בשנה האחרונה אך לבסוף לא נמכרה, מממשת נכס משמעותי באשדוד לטובת החזר חובות; פרשקובסקי תקים על הקרקע ארבעה מגדלים שיכללו בסך הכל 384 דירות

21.01.2021, 11:53 | שלומית צור

דוניץ מממשת נכס משמעותי לטובת החזר חובות: חברת הנדל"ן אחים דוניץ מכרה קרקע בת 10 דונם ברובע המיוחד באשדוד לחברת פרשקובסקי ב-238 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

את הקרקע רכשה דוניץ לפני שלוש שנים וחצי ב-123.5 מיליון שקל, ובסך הכל תרשום רווח של 100 מיליון שקל מהעסקה. הקרקע ממוקמת בסמוך לבית חולים אסותא ולקניון ביג פאשן, כאשר בכוונת פרשקובסקי, שנכנסת לראשונה לאשדוד, להקים על הקרקע ארבעה מגדלים בני 29 קומות הכוללים 384 יחידות דיור.  

נסים אחיעזרא, מנכ"ל חברת אחים דוניץ נסים אחיעזרא, מנכ"ל חברת אחים דוניץ נסים אחיעזרא, מנכ"ל חברת אחים דוניץ

בשנה האחרונה היתה חברת דוניץ על המדף לפחות פעמיים. בפברואר אשתקד התנהל משא ומתן בינה לבין חברת י.ח דמרי לרכישת דוניץ תמורת 600 עד 700 מיליון שקל. באפריל הודיעו הצדדים על הפסקת המשא ומתן בגלל משבר הקורונה. בנובמבר האחרון דיווחו ישראל קנדה והאחים נקש על משא ומתן לרכישת דוניץ תמורת שווי של למעלה מ-500 מיליון שקל, אולם גם במקרה זה המשא ומתן לא הבשיל בעקבות מחלוקות על מחיר העסקה. נכון להיום החברה נסחרת בשווי שוק של כמעט 600 מיליון שקל.

"מבחינה סטטוטורית המתחם נמצא בהליך של אישור תב"ע להגדלת זכויות, והמשמעות היא שהבניה צפויה להתחיל רק בעוד מספר שנים". מסר ניסים אחיעזרא, מנכ"ל חברת דוניץ. "ההצעה למכירתה תמורת כ-240 מיליון שקל מקנה לנו רווח משמעותי מיידי, שיגדיל את ההון העצמי של החברה מחד ויקטין את המינוף שלה מאידך וישמש, בין היתר, לסגירת חובות בנקאיים, לחלוקת דיבידנד, ולאפשר לה לצאת לעסקאות חדשות".

דוניץ כבר פעילה בעיר אשדוד, ולחברה פרויקט מגורים במע"ר דרום, בו אכלסה כבר שני מגדלי מגורים, והחלה בשיווק המגדל השלישי הכולל 81 דירות. הפרויקט צפוי לכלול בסך הכל 5 מגדלים בכפוף לאישור תוכנית שמקדמת החברה.

את אחים דוניץ ייצגו בעסקה באשדוד עוה"ד ירון טיקוצקי ובת-אל עובדיה ממשרד דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, גרוס. את פרשקובסקי ייצגה עו"ד דפנה זינגר ואלכסנדה זוהר ממשרד שניצר גוטליב סאמט ושות'.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות