אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מודרנה: החיסון שלנו יעיל נגד המוטציות של הקורונה צילום: רויטרס

מודרנה: החיסון שלנו יעיל נגד המוטציות של הקורונה

החברה הודיעה כי החיסון שלה יעיל נגד המוטציה הבריטית וגם הדרום אפריקאית. עם זאת, ייתכן שלגבי המוטציה הדרום אפריקאית החיסון מעט פחות יעיל, ולכן החברה מפתחת גרסה חדשה של החיסון שניתן יהיה להשתמש בו כזריקה נוספת. "אני מתייחס לזה כאל פוליסת ביטוח", כך לפי ד"ר טל זקס, המנהל הרפואי של החברה

25.01.2021, 16:34 | חדשות חוץ
החיסון של מודרנה יעיל נגד המוטציות החדשות של הקורונה שהתגלו בבריטניה ובדרום אפריקה, כך הודיעה החברה. עם זאת, החיסון ככל הנראה מעט פחות יעיל בהגנה מפני המוטציה הדרום אפריקאית ולכן החברה מפתחת גרסה חדשה של החיסון שניתן יהיה להשתמש בו כזריקה נוספת נגד הנגיף. "אנחנו עובדים על זה כבר היום כדי להיות מוכנים במקרה הצורך", אמר לניו יורק טיימס ד"ר טל זקס המנהל הרפואי של החברה. "אני מתייחס לזה כאל פוליסת ביטוח", הוא הוסיף כי אינו יודע אם יזדקקו לחיסון הנוסף. "אני מקווה שלא".

קראו עוד בכלכליסט

חיסונים של מודרנה, צילום: איי פי חיסונים של מודרנה | צילום: איי פי חיסונים של מודרנה, צילום: איי פי

מודרנה חשפה את הממצאים מניסוי שהשתמש בדגימות דם שנלקחו משמונה אנשים שקיבלו את שתי מנות החיסון ושני קופים שגם חוסנו. למוטציה הבריטית לא הייתה שום השפעה על רמת הנוגדנים הניטראלים – אלה שנלחמים בנגיף – שנוצרו בעקבות החיסון. אך במוטציה הדרום אפריקאית התגלתה ירידה של פי 6 ברמות הללו. בכל זאת, בחברה הדגישו כי רמות הנוגדנים "עדיין גבוהות מספיק כדי להיחשב מגנות".

מודרנה שיתפה פעולה בניסוי עם המרכז לחקר חיסונים במכון הלאומי לאלרגיות ומחלות זיהומיות. התוצאות לא פורסמו עדיין או עברו ביקורת עמיתים.

הפעולות מצד מודרנה הן חלק מהמרוץ להשתלט על הנגיף שמשנה צורה שכבר גרם לשיבושים כלל עולמיים. עד כה התגלו מספר מוטציות, כשהמוטציה שהתגלתה לראשונה בבריטניה נחשבת מדבקת פי 3 מהנגיף שפרץ בסין לפני שנה, ולאחרונה עלה החשד שהיא גם קטלנית יותר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות