אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פתיחה לא מוצלחת לצים בוול סטריט: המניה איבדה 23% צילום: אריאל ורהפטיג

פתיחה לא מוצלחת לצים בוול סטריט: המניה איבדה 23%

מחיר המניה ביום המסחר הראשון שלה עומד על 11.5 דולר, והוא משקף לחברה שווי של 1.35 מיליארד דולר; זאת בעוד שאתמול עמד שווי ההנפקה על 1.72 מיליארד דולר אחרי הכסף

28.01.2021, 23:07 | גולן חזני

וול סטריט איננה מאירה פנים לחברת הספנות צים ביומה הראשון במסחר בבורסת ניו יורק. מניית חברת הספנות הישראלית צנחה הערב (ה')  ב-23.2% למחיר של 11.5 דולר למניה. מחיר זה משקף לחברה שווי של 1.35 מיליארד דולר.

קראו עוד בכלכליסט

החברה הונפקה אתמול לפי שווי של 1.72 מיליארד דולר אחרי הכסף כשגייסה 217 מיליון דולר. החברה נאלצה להתפשר בשווי של מתחת לטווח המחיר שאותו הציגה, שעמד על 16-19 דולר למניה. 

מכולות של צים, צילום: צים מכולות של צים | צילום: צים מכולות של צים, צילום: צים

לחתמי ההנפקה אפשרות לרכוש מניות נוספות באופציה שקיבלו ב-32 מיליון דולר אולם ספק אם בשערים כאלה של המניה יממשו את האופציה בחודש הקרוב. האופציה היא ל-30 יום, מיום ההנפקה. סיטיגרופ הוביל את ההנפקה יחד עם גולדמן זאקס וברקליס. חתמי המשנה הם ג'פריס וקלרקסונס. זו הנפקה ראשונה של חברת ספנות בוול סטריט מאז 2018.

צים מצויה בשליטת קנון של עידן עופר ומעסיקה 3,782 עובדים. החברה מנוהלת בידי אלי גליקמן וכיו"ר מכהן יאיר סרוסי, ששימש בעבר כיו"ר הפועלים.

גליקמן אמר היום לכלכליסט בראיון ראשון לאחר הנפקת החברה בניו יורק כי  "לפני שנתיים היא הייתה שווה מינוס 200 מיליון דולר. עשינו הישג היסטורי שיילמד בבתי ספר למינהל עסקים בכל העולם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות