אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שוב התקהלות ענק: אלפים בהלוויית רב בכיר בירושלים צילום: יוסי ויזל, המחדש

שוב התקהלות ענק: אלפים בהלוויית רב בכיר בירושלים

הלוויה בירושלים של הרב יצחק שיינר שנפטר מקורונה - מהרבנים הבכירים בציבור החרדי הליטאי שהתחסן ואף קרא לשמור על ההנחיות. מאות מצטופפים בסמוך לישיבה שבראשה עמד, וזאת למרות התקוות להשתתפות מועטה יחסית של מלווים, לאחר שרבנים וראשי ישיבות הנחו את הציבור שלא להגיע למקום

31.01.2021, 21:22 | ynet

אחרי הלוויית הענק של "זקן ראשי הישיבות", רב בכיר נוסף מובא למנוחות - הפעם במתכונת מצומצמת יותר. בשכונת הבוכרים בירושלים נערך מסע הלוויה של הרב יצחק שיינר שהלך לעולמו היום בצהריים (א') מנגיף קורונה. הרב שיינר, בן 98 במותו, היה ראש ישיבת קמניץ בבירה וחבר מועצת גדולי התורה, מהרבנים הבכירים בציבור החרדי הליטאי.

בשונה מהרב משולם דוד סולובייצ'יק, שנפטר אור ליום א', והובא למנוחות כשאלפים מתקהלים ומצטופפים סביב מיטתו תוך הפרה של כללי הסגר - בהלוויית הרב שיינר צפויים להשתתף מספר מועט יחסית של מלווים, לאחר שרבנים וראשי ישיבות הנחו את הציבור שלא להגיע למקום. ואולם למרות הציפייה כי יהיו אלה רק בני משפחה ותלמידים קרובים, ההערכה היא כי עשרות ואולי אף מאות בכל זאת ייקחו בה חלק.

הלוויית הרב יצחק שיינר בירושלים, צילום: יוסי ויזל, המחדש הלוויית הרב יצחק שיינר בירושלים | צילום: יוסי ויזל, המחדש הלוויית הרב יצחק שיינר בירושלים, צילום: יוסי ויזל, המחדש

הרב יצחק שיינר נדבק בקורונה לפני כשלושה שבועות, לאחר שקיבל את מנת החיסון הראשונה נגד הנגיף, ומאז מצבו הידרדר. לאורך כל תקופת המגפה הפגין דוגמה אישית בעניין השמירה על ההנחיות למניעת התפשטותה.

במכתבו הפומבי האחרון קבע כי "על כל אחד מאיתנו מוטלת חובה לעשות רצון השם בעת הזאת ולקיים כל מה שחייבים להיזהר מצד חובת ההשתדלות הנצרכת, על פי דעת המומחים שלא להינזק חס וחלילה וכן שלא להדביק אחרים", והזהיר שלא לקיים אירועים משפחתיים - שמחות כהלוויות - הנערכות בניגוד להנחיות.

בלילה הקודם נפטר כאמור ראש ישיבת בריסק בירושלים בגיל 99, שהיה בן לשושלת רבנים חשובה ומרכזית של הזרם הליטאי, אך בגלל אדיקותו הדתית הגדולה נחשב כמי שנמצא בקונצנזוס החרדי ומקובל גם על הפלגים החרדים הקיצוניים, ועיקר המשתתפים בהלוויה היה מהזרמים הקיצוניים.

ראשי העדה החרדית (הפלגים הקיצוניים ממאה שערים) הורו לאנשיהם להפסיק את עבודתם ולצאת להלוויה, והסעות רבות הגיעו לשטח, אך מאידך גיסא, בישיבות הליטאיות והחסידיות המיינסטרימיות נמנעו מלהגיע. המשטרה הראתה נוכחות דלה מאוד בשטח, בעיקר לקראת סוף מסע ההלוויה, וגם האכיפה הייתה בהתאם.

תגיות