אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: אפל ויונדאי-קיה לקראת שת"פ לייצור מכונית אוטונומית צילום: בלומברג

דיווח: אפל ויונדאי-קיה לקראת שת"פ לייצור מכונית אוטונומית

עפ"י CNBC, ה-"Apple Car" האוטונומית שעליה כבר עובד צוות שלם באפל, מיועדת להיכנס לשלב הייצור במהלך 2024. מבחינת קיה מוטורס, שיתוף פעולה עם אפל יעניק לה דחיפה אדירה בתחום הרכב האוטונומי

04.02.2021, 08:16 | חדשות חוץ
צעד נוסף של אפל בדרך לעסקי המכוניות: על פי דיווח ב-CNBC, החברה קרובה לחתימת הסכם עם יונדאי-קיה על ייצור מכונית אוטונומית תחת מותג אפל במפעל של החברה הקוריאנית בג'ורג'יה.

קראו עוד בכלכליסט

לפי לוח הזמנים שאינו סופי לפי שעה, ה-"Apple Car" האוטונומית שעליה כבר עובד צוות שלם באפל, מיועדת להיכנס לשלב הייצור במהלך 2024. מקורות בשני הצדדים מדגישים כי יש עוד דרך לעשות עד לחתימת הסכם סופי, ושאפל יכולה להעדיף בסופו של דבר שותפה אחרת – או שותפה מובילה נוספת.

טים קוק, מנכ"ל אפל, צילום: אי פי איי טים קוק, מנכ"ל אפל | צילום: אי פי איי טים קוק, מנכ"ל אפל, צילום: אי פי איי

מבחינת קיה מוטורס, שיתוף פעולה עם אפל יעניק לה דחיפה אדירה בתחום הרכב האוטונומי, בזכות השיתוף הטכנולוגי של המידע. לכניסה הצפויה של אפל לתחום המכוניות יש משמעות פיננסית אדירה.  

 קיה סלטוס, צילום: רונן טופלברג קיה סלטוס | צילום: רונן טופלברג  קיה סלטוס, צילום: רונן טופלברג

"שוק הסמארטפונים שווה 500 מיליארד דולר בשנה, ואפל מחזיקה כשליש ממנו. שוק המכוניות שווה פוטנציאלית 10 טריליון דולר בשנה, כך שנתח שוק של 2% לאפל שווה לכל עסקי האייפונים שלה", אמרה ל-CNBC האנליסטית מורגן סטנלי קאתי הוברטי (Katie Huberty).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות