אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסכם התקשרות חדש בין המדינה לחברות האשראי: עמלת הסליקה ירדה ל-0.48% צילום: מיקי נועם אלון

הסכם התקשרות חדש בין המדינה לחברות האשראי: עמלת הסליקה ירדה ל-0.48%

העמלה הממוצעת בשנים האחרונות עמדה על כ-0.53%; עפ"י ההסכם העמלה תפחת ב-3 השנים הקרובות בשיעור של כ-2.5% בשנה

04.02.2021, 14:48 | אתי אפללו

החשב הכללי באוצר יהלי רוטנברג והחברות מקס, כאל וישראכרט חתמו השבוע על הסכם התקשרות חדש לתקופה של 3 שנים, עם אפשרות להארכה לשנה נוספת.

קראו עוד בכלכליסט

ההסכם קובע מחדש את התנאים המסחריים לסליקת עסקאות עם המדינה בהיקף של למעלה מ- 20 מיליארד שקל בשנה, עבור כלל הגופים הממשלתיים, לרבות רשות המסים, הביטוח הלאומי, ומשרד התחבורה.

 יהלי רוטנברג , החשב הכללי באוצר, צילום: מיקי נועם אלון יהלי רוטנברג , החשב הכללי באוצר | צילום: מיקי נועם אלון  יהלי רוטנברג , החשב הכללי באוצר, צילום: מיקי נועם אלון

העמלה לשנת 2021 תעמוד על 0.48% ותפחת ב-3 השנים הקרובות בשיעור של כ-2.5% בשנה. באוצר מציינים כי העמלה הממוצעת בשנים האחרונות עמדה על כ-0.53%, וכן כי העמלה על עסקאות בהיקפים של עד 35 אלף שקל ירדה באופן משמעותי, דבר שיוביל להפחתה בהוצאות המדינה.

בניין כאל, צילום: באדיבות כאל בניין כאל | צילום: באדיבות כאל בניין כאל, צילום: באדיבות כאל

הסכם ההתקשרות הקודם מול 3 חברות כרטיסי האשראי נחתם ב-2010 ובחלוף השנים הוארך ההסכם מעת לעת, כשעמלת הבסיס שנקבעה ב-2010 בעבור עסקאות שגובהן עד 15,000 שקל כמעט שלא השתנתה.

החשב הכללי יהלי רוטנברג: "ההסכם החדש מגלם את השינויים שחלו בענף ובמבנה העסקאות בשנים האחרונות; את השינוי באופי התשלומים והצרכים של משרדי הממשלה; את השינוי בהיקף התשלומים המקוונים למדינה; את היפרדות הבנקים מחברות כרטיסי האשראי; את השינוי מתווה עמלה צולבת פוחתת; את גידול בשימוש בכרטיס אשראי מסוג חיוב מיידי (Debit); ועוד".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות