אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מספטמבר: חלק מהרכבות המהירות לחיפה יעצרו גם בחדרה והרצליה צילום: דוברות רכבת ישראל

מספטמבר: חלק מהרכבות המהירות לחיפה יעצרו גם בחדרה והרצליה

כך הודיעה שרת התחבורה מירי רגב. הנוסעים יוכלו להגיע ליעדם באמצעות רכבת מהירה ולא ברכבת פרברית, תוך חיסכון משמעותי בזמן ונוחות הנסיעה

04.02.2021, 20:22 | ענת רואה

בשורה לתושבי העמק והצפון: החל מחודש ספטמבר השנה חלק מהרכבות המהירות בקו תל אביב - חיפה יעצרו בתחנות הרצליה וחדרה.

המשמעות העיקרית היא שנוסעים מהעמק יוכלו להגיע ליעדם בהרצליה באמצעות רכבת מהירה ולא בנסיעה ברכבת הפרברית, תוך חיסכון משמעותי בזמן ושיפור נוחות הנסיעה.

קראו עוד בכלכליסט

שרת התחבורה מירי רגב הודיעה הערב כי היא הנחתה את רכבת ישראל להטמיע שינוי זה בלוח הנסיעות בתוך מספר חודשים. עצירת הרכבות בשתי תחנות אלה תהיה בשעות מסוימות.
מירי רגב שרת התחבורה , צילום: אבי מועלם מירי רגב שרת התחבורה | צילום: אבי מועלם מירי רגב שרת התחבורה , צילום: אבי מועלם

ממשרד התחבורה נמסר כי ההחלטה מאפשרת רווחה גדולה לתושבי העמק שנאלצו עד כה להחליף 3 רכבות בדרכם מעפולה לאזורי התעשייה המסחר והתעסוקה בהרצליה ולאורך קו החוף ולבצע נסיעות מיותרות מצפון לדרום לצורך החלפת רכבת ליעדם. כך למשל נאלץ תושב עפולה שעובד במרכזי ההייטק בהרצליה לנסוע ברכבת מעפולה לחיפה, להחליף רכבת עד לתחנת בנימינה ומשם להגיע ברכבת פרברית נוספת, שלישית במספר, ליעדו בהרצליה ובתחנות קו החוף.

שינוי זה יאפשר לנוסעים מעפולה להרצליה להחליף רכבת רק פעם אחת בלבד בתחנת חיפה. זאת כפתרון ביניים עד להקמת המסילה המזרחית במלואה שתחבר את התושבים בצפון הארץ לתל אביב באמצעות מסילת רכבת ישירה.

לדברי השרה רגב: "עם כניסתי לתפקיד הגיעו אלי פניות רבות מתושבי העמק ונציגיהם ברשויות המקומיות, שהביאו לידיעתי את המצוקה שמקשה על תושבי העומק שעובדים במרכזי התעסוקה לאורך מסילת החוף. מצאתי את בקשת תושבי העמק כמוצדקת ואני שמחה שאחרי שנים של ציפייה הצלחנו למצוא את הדרך לאפשר את קיום קווי הרכבת במסלולים החדשים והנגישים, כבר מסוף השנה, על מנת לקדם את החזון לחבר את ישראל ולהביא צדק תחבורתי לפריפריה".

רכבת ישראל, צילום: דוברות רכבת ישראל רכבת ישראל | צילום: דוברות רכבת ישראל רכבת ישראל, צילום: דוברות רכבת ישראל

ראש עיריית עפולה אבי אלקבץ שפעל רבות להארכת רכבת העמק לאזור המרכז בשנתיים האחרונות אמר: ״זוהי בשורה אדירה לתושבי עפולה והעמקים. אני שמח ומברך על הודעתה הרשמית של השרה רגב לפיה יבוצעו נסיעות רכבת מהירות מעפולה לתחנות השרון, מה שיפתח אפשרויות לימודים ותעסוקה חדשות לתושבים. מבחינתנו זה פתרון ביניים מצוין עד להקמתה של המסילה המזרחית שתחבר את התושבים לתל אביב באמצעות מסילת רכבת ישירה״.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות