אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: היפו בדרך לוול סטריט לפי שווי של 5 מיליארד דולר צילום: Hippo Insurance

דיווח: היפו בדרך לוול סטריט לפי שווי של 5 מיליארד דולר

על פי בלומברג, חברת האינשורטק של אסף וונד ואייל נבון מנהלת מגעים עם חברת SPAC של מייסד זינגה מארק פינקוס ומייסד לינקדאין ריד הופמן למיזוג בדרך להפיכתה לציבורית. בנובמבר האחרון גייסה החברה 350 מיליון דולר לקראת הנפקה אפשרית

06.02.2021, 18:12 | מאיר אורבך

חברת האינשורטוק היפו (Hippo) של היזמים הישראלים אסף וונד ואייל נבון מנהלת מגעים למיזוג עם חברת SPAC של מייסד זינגה מארק פינקוס וריד הופמן, ממייסדי לינקדאין. המיזוג שאמור להפוך את היפו לציבורית צפוי להיעשות לפי שווי של 5 מיליארד דולר לחברה המאוחדת - כך מדווחת סוכנות בלומברג. 

קראו עוד בכלכליסט

המו"מ מתנהל עם חברת הספאק רה-אינבנט (Reinvent Technology Partners), שבה משמשים פינקוס והופמן כמנהלים בכירים. עם זאת, על פי הדיווח העסקה עדיין איננה סגורה באופן סופי ותנאיה עוד עשויים להשתנות.  

מנכ"ל היפו אסף וונד, צילום: Hippo Insurance מנכ"ל היפו אסף וונד | צילום: Hippo Insurance מנכ"ל היפו אסף וונד, צילום: Hippo Insurance

בנובמבר האחרון גייסה היפו 350 מיליון דולר מחברת הביטוח היפנית מיצוי סומיטומו (MITSUI SUMITOMO). מדובר בחברה-בת של התאגיד היפני MS&AD Insurance Group. בגיוס נוסף ב-2020 גייסה החברה 150 מיליון דולר בהובלת קרן פין טי אל וי (FinTLV), המנוהלת על ידי גיל ארזי, לפי שווי של 1.5 מיליארד דולר אחרי הכסף. משקיעים נוספים בהיפו כוללים את היזם הישראלי אורן זאב, כלל ביטוח, בית ההשקעות פסגות, פועלים שוקי הון, קרן הפינטק Ribbit , קומקאסט ולאנר.

היפו עוסקת בביטוח בעלי בתים ודירות (מבנה ותכולה) בארה"ב. מדובר בשוק המגלגל למעלה מ-100 מיליארד דולר בשנה, וכזה שנשלט לאורך שנים ע"י מספר חברות מסורתיות. היפו מבצעת תהליך חיתום ומכירה של הביטוח באופן דיגיטלי, מה שמאפשר לה להציע מחיר אטרקטיבי במקרים רבים לעומת המחירים של החברות המסורתיות. כך היא מצליחה לקחת נתחי שוק מהחברות המסורתיות ולצמוח בעשרות אחוזים בשנה.

חברת הספאק Reinvent של פינקוס והופמן גייסה 690 מיליון דולר בהנפקה בספטמבר. בציפייה לעסקה כלשהי מניותיה עלו ב-11% מתחילת השנה, מה שהקנה לה שווי של 1.1 מיליארד דולר. למונייד הישראלית, הנחשבת למתחרה של היפו, הצליחה להכפיל את שוויה מאז הונפקה בשנה שעברה.

מהיפו ו-Reinvent לא נמסרה לבלומברג תגובה לידיעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות